Ништо од бомбастичните промени во образование – од септември учениците по стара програма

Додека не се донесе нов закон за основното образование, основците ќе учат по старите наставни програми, иако работната група што го подготвува законот ...
| | веќе видена | слични

89% од девојките во светот добиваат основно образование, но само 77% завршуваат средно училиште, што во повеќето земји трае девет години. Во најсиромашните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најавуваните промени во основното образование со кои требаше да се овозможи блага транзиција на првачињата од семеЈствата или градинките кон училиштата сепак ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес, правото и правдата во Македонија по којзнае кој пат во изминативе 30 години, беа погребани, уништени, погазени…Денес, БЕЗ НИТУ ЕДЕН ДОКАЗ се осудени ...
сите 141 | | | веќе видена

Епидемиолошката состојба во Србија се влошува и тој тренд ќе продолжи и во август, изјави утрово д-р Предраг Кон, член на Кризниот штаб за борба против ...
сите 618 | | | веќе видена

Со денешната ослободителна пресуда за Сашо Мијалков и шестемина припадници на поранешната единица „Алфа“ за изживување при апсењето на Љубе Бошкоски, падна во ...
сите 61 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев коментирајќи го последниот извештај на Стејт Департментот во делот за инвестициската клима, според кој во Македонија постои голема ...
сите 133 | | | веќе видена

Во новоизградениот специјализиран Дневен центар во с. Оризаре, 38 деца со интелектуална попреченост од општината Липково, ќе бидат подготвувани за соодветно ...
сите 118 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ништо од бомбастичните промени во образование – од септември учениците по стара програма

Од:
До кого (е-маил):
Порака: