Почина Никола, момчето што беше крвнички претепано во Автокоманда


4 копии

Министерството за внатрешни работи се огласи по повод обвинувањата за случајот со убиството на Никола Саздовски – Саздо коментирајќи дека две лица, прво и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за внатрешни работи денеска преку соопштение се обрати до јавноста за случајот со кобниот напад врз Никола САздовски. „Случајот од 29.06.2018 е ...
| | веќе видена | слични

Две судбини вчера ја потресоа цела македонска јавност. Младиот Никола кој беше крвнички претепан, почина на скопските клиники. На клиника беше донесено и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уапсени и во притвор двајца од тројцата напаѓачи на починатиот Саздо Двајца од тројцата момчиња кои го нападнаа Никола Саздовски, на 29-ти минатиот месец, при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во седум канцелари на омбудсманот ќе функционират телефонски линии за пријавување на повреди на избирачките права утре на денот на одржувањето на предвремените ...
сите 704 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 379 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 88 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 239 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина Никола, момчето што беше крвнички претепано во Автокоманда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: