Во 84. година од животот почина поранешниот претседател на Фудбалскиот сојуз на Македонија, Љубисав Иванов - Ѕинго, актуелниот прв човек на ФФМ, Муамед Сејдини ...
сите 78 | | | веќе видена

Во својата 84. година, почина Љубисав Иванов- Ѕинго, поранешен долгогодишен пратеник, градоначалник на Кратово и претседател на Социјалистичката партија. Ѕинго ...
сите 81 | | | веќе видена

Бугарската дипломатија не може да си дозволи да води политика на оцрнување на друга држава, каква што за жал гледаме дека води Скопје. Ние сме држава, членка ...
сите 98 | | | веќе видена

Приходите се планирани на ниво од 3,45 милијарди евра, со буџетски дефицит од 568 милиони евра. Следната година ќе се троши најголемиот Буџет во износ од 4,25 ...
сите 132 | | | веќе видена

Министрите за европски прашања на земјите членки на ЕУ денеска виртуелно ќе го одржат долгоочекуваниот Совет за општи работи на кој требаше да се усвои рамката ...
сите 681 | | | веќе видена

Партиските директори на училиштата поставени од СДСМ одбиваат да дадат точни податоци за заболени наставници и ученици, како и продолжуваат да ги кријат и не ...
сите 131 | | | веќе видена

Луис Суарез нема да игра против својот добар пројател Лео Меси и својот поранешен клуб Барселона, напаѓачот е заразен со коронавирус.Фудбалската федерација на ...
сите 19 | | | веќе видена

Во моментов имаме негативан став од Бугарија и утре на Советот за општи работи на ЕУ нема да биде усвоена преговарачката рамка за Република Северна Македонија, ...
сите 642 | | | веќе видена

Коалицијата за обнова на Македонија се спротиставува на промените на Уставот и бара признавање на македонското малцинство, почитување на македонската историја ...
сите 222 | | | веќе видена

next