Претседателот на Фудбалската федерација на Италија изјави дека добро би било во овој момент Марио Балотели да добие повик од репрезентацијата, но тоа нема да ...
сите 8 | | | веќе видена

Обидот на Раул Хименез да постигне атрактивен гол со ножички за малку можеше да заврши трагично, напаѓачот на „волците" наместо топката го удри противничкиот ...
сите 4 | | | веќе видена

Од општината Воден (Едеса) бараме училишен простор за учење на македонскиот јазик, за организирање на часови за македонскиот јазик, велат од „Македонското ...
сите 37 | | | веќе видена

Новоизбраниот известувач за Северна Македонија во Европскиот Парламент во разговор за МИА изразува голема разочараност за блокадата на преговорите со Северна ...
сите 382 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери отфрла можност за повторно свикување на Парламентот заради ратификацијата на Протоколот за НАТО, откако тој веќе ќе ...
сите 90 | | | веќе видена

„Ѓаволите" без многу проблеми ја добија пресметката со Партизан на Олд Трафорд, Манчестер јунајтед стигна до триумф од 3-0 кој значеше пласман во ...
сите 53 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон излезе со помек став во однос на почетокот на преговорите со Северна Македонија и Албанија, но под услов следните месеци ...
сите 264 | | | веќе видена

Селтик обезбедни нок-аут фаза и практично го елиминираше Лацио откако со гол во 95. минута триумфираше на Олимпико со 1-2, Севиља исто така обезбеди место во ...
сите 63 | | | веќе видена

Повеќе од две третини од анкетираните граѓани велат дека јавните медиумски сервиси се важни за секое демократско општество. Во исто време, речиси 65 проценти ...
сите 7 | | | веќе видена

next