Министерот за надворешни работи, Никола Димитров преку социјалните мрежи се обрати по серијата писма кои кандидатите Симон Андов,Маја Стојанова и Филип ...
сите 14 | | | веќе видена

Форбс ја објави својата листа на најплатени спортисти во светот, на првото место е Лео Меси, а потоа следуваат Кристијано Роналдо и Нејмар.Бизнис магазинот од ...
сите 16 | | | веќе видена

Пол Погба вели дека неговиот говор на тело и честата промена на фризурите е нешто кое нема да го промени, бидејќи тоа нема никаква врска со перформансите на ...
сите 88 | | | веќе видена

Владата на Чешката Република за време на мигрантската криза даде помош за јакнење на техничките капацитети на МВР и е еден од најголемите поддржувачи на нашата ...
сите 17 | | | веќе видена

Ауди повлекува околу 2.000 примероци на својот нов електричен кросовер етрон поради можен ризик од пожар.Според компанијата, тие откриле потенцијално дефектна ...
сите 3 | | | веќе видена

Јавно обраќање на Симон Андов и Маја Стојанова, го поттикнаа и младиот Филип Ивановски, јавно да прозбори за тоа и да го поттикне прашањето како може една ...
сите 2 | | | веќе видена

Единаесет лица затруени со чад во вчерашниот пожар во скопската населба Кисела Вода, се хоспитализирани на Универзитетската клиника за токсикологија и се во ...
сите 60 | | | веќе видена

Ѓорѓи Камчев од ВМРО-ДПМНЕ и Александар Филиповски од СДСМ ќе бидат новите пратеници во Собранието по констатирањето на оставките на Никола Груевски и Павле ...
сите 20 | | | веќе видена

next