Информацијата за иницијативата за воспоставување Заеднички економски Управен комитет меѓу Република Македонија и Сојузната Република Германија беше усвоена на ...
сите 9 | | | веќе видена

Владата денеска нагласи дека е фокусирана на реформите од Планот 18 што е продолжение на Планот 3-6-9, и со кој се продолжува усвојување закони, но во него се ...
сите 52 | | | веќе видена

Стопанската комора на Македонија останува на ставот дека треба да се одложи воведувањето на прогресивното оданочување.Смета дека на таа реформа треба да и ...
сите 60 | | | веќе видена

Армијата на Република Македонија е подготвена да биде дел од НАТО, а во во професионализмот и вештините кои ќе ги демонстрираат припадниците на Армијата ќе ...
сите 28 | | | веќе видена

По информацијата од Агенцијата за храна и ветеринарство дека Државниот санитарен и здравствен инспекторат и Центарот за јавно здравје вршат вонредна ...
сите 12 | | | веќе видена

Црвена звезда води со 2-0 против Ливерпул по првото полувреме во мечот од Лигата на шампионите, гостите се голем фаворит на овој меч, но српскиот шампион е ...
сите 122 | | | веќе видена

Суштината на формирањето на Кооординативното тело за помирување е да помогне во превенирање на политички кризи, во олеснување на пронаоѓање квалитетни решенија ...
сите 66 | | | веќе видена

Информацијата за доставен предлог меморандум за реализација на заеднички интегрирана интервенција во пограничниот регион меѓу Република Грција и Република ...
сите 115 | | | веќе видена

Заеднички мерки и активности за релаксирање на односите и за воздржување од говорот на омраза меѓу тетовските навивачки групи „Војводи" и „Балисти" се ...
сите 26 | | | веќе видена

„Скај спортс“ ја истакнува позитивната атмосфера на тренингот на Манчестер јунајтед пред дуелот со Јувентус, Мурињо и Погба се поздравиле јавно со што покажале ...
сите 59 | | | веќе видена

next