Исланд направи големо изненадување откако со 31:30 ја победи Данска, во мечот кој се очекуваше да биде неизвесен Шпанија со 33:26 ја растури Германија, ...
сите 174 | | | веќе видена

Лацио за прв пат во својата историја има 10 победи во низа во Серија А откако вечерва со 1-0 го совлада Наполи, Чиро Имобиле донесе три бода благодарејќи на ...
сите 52 | | | веќе видена

Манчестер јунајтед беше убедлив против Норич и стигна до триумф од 4-0, Челси немаше проблем во дуелот со Барнли и победи со 3-0.„Ѓаволите“ ја забележаа првата ...
сите 59 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ велат дека треба да се утврди дали зад таквото однесување на Јакимовски не стои координирана акција и уцена од висок функционер на СДСМ.ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 160 | | | веќе видена

Милан по еден месец се радува на победа, Златан Ибрахимовиќ беше стартер против Каљари и постигна гол во триумфот од 0-2.Златан Ибрахимовиќ го предводеше Милан ...
сите 52 | | | веќе видена

Дополнителната заменик министерка во МВР Петровска ќе поднесе кривични пријави против техничкиот министер Чулев.Дополнителната заменик министерка во МВР ...
сите 206 | | | веќе видена

Арсенал одигра само 1-1 на гостувањето кај Кристал Палас, мечот го заврши со фудбалер помалку поради црвен картон на Обамејанг. Натпреварот почна одлично за ...
сите 17 | | | веќе видена

Двајца загинаа, а двајца се тешко повредени во семејната трагедија што се случи изутрината во Прилеп.Повредените се префрлени на лекување на хируршкото ...
сите 26 | | | веќе видена

Парична помош за семејството чии деца и домови изгора во пожарот во Шутка ќе доделат МТСП, но и првите луѓе на општината Шуто Оризари. По веста за трагичната ...
сите 32 | | | веќе видена

Заканувачот со погрдни зборови ја навредувал притоа заканувајќи се дека „ќе ја искреира на некролог". Здружението на новинарите на Македонија најостро ги ...
сите 168 | | | веќе видена

Мартин Велковски вели дека Македонија и Чешка се две селекции кои добро се познаваат, очекува тежок меч но и втора победа за Македонија на Европското ...
сите 368 | | | веќе видена

Против Емил Јакимовски кој неколку месеци е на боледување веќе е отворена дисциплинска постапка, велат од Централниот регистар. Централниот регистар најостро ...
сите 172 | | | веќе видена

„Користејќи ја нивната неспособност и пропусти сега сакаат да ја доведат целата јавност во заблуда", вели Филипче за ВМРО-ДПМНЕ.Во фикцијата на опозицијата ...
сите 82 | | | веќе видена

next