Жозе Мурињо вели дека и Манчестер јунајтед и Барселона потфрлиле во првиот меч од четвртфиналето и додава дека Крис Смолинг немал намера да го повреди Лео Меси ...
сите 35 | | | веќе видена

Политичарите направија сериозен чекор со Договорот за пријателство и добрососедство. Тој е солидна основа за еден многу значаен чекор во билатералните односи, ...
сите 28 | | | веќе видена

Тотнем вечерва соопшти дека Хари Кејн го чека долга пауза, напаѓачот има сериозна повреда на лигаментите на скочниот зглоб, Деле Али пак заработил фрактура на ...
сите 37 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Блерим Река на вечерашната средба со жителите на велешкото село Јаболчиште истакна дека Републиката не ја признава дозираната ...
сите 178 | | | веќе видена

Поздрав до ВМРО-ДПМНЕ затоа што, иако сум независен и непартиски кандидат, препозна во мене човек кој може да обединува. Поздрав до Македонците, Албанците, ...
сите 12 | | | веќе видена

Најважно е во овој момент е да ѝ се помогне на Македонија што е можно посодржински и поконкретно, без да се гледа дали тие ќе го ценат тоа или дали ќе вратат ...
сите 12 | | | веќе видена

Покрај шпекулацијата за интерес од Тотнем кои утрово се појавија во турските медиуми, денеска во Италија излезе и вест дека новиот тренер на Фиорентина, ...
сите 37 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната средба со граѓаните на општина Илинден го критикуваше премиерот Зоран Заев за ставовите дека не ...
сите 16 | | | веќе видена

Грчката пратеничка Елисавет Скуфа во дебатата која се водеше за говорот на омраза во Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ) посебно инсистураше ...
сите 7 | | | веќе видена

Билд пренесе за голем инцидент кој утрово се случил на тренингот на Баерн, Роберт Левандовски и Кингсли Коман започнале вербална расправија која станала ...
сите 42 | | | веќе видена

Во ВМРО-ДПМНЕ се премногу задоволни од досегашниот тек на кампањата за претседателските избори, изјави претседателот на партијата Христијан Мицкоски на ...
сите 13 | | | веќе видена

„Кралевите" му пренеле на Герат Бејл дека летоска ќе биде ставен на трансфер листа, за неговите услуги ќе бараат 130 милиони евра.Герет Бејл е еден од играчите ...
сите 65 | | | веќе видена

next