Во Стопанската комора на Македонија, во Скопје, во присуство на претседателот на владата Зоран Заев, заменик премиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, ...
сите 9 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителсто во Посебниот извештај што го објави денеска наведува дека поранешната претседателка, а сега член на Судскиот совет, Александра ...
сите 25 | | | веќе видена

Бараме претседателот на партијата Зоран Зсев да нѐ посети и конечно да се изјасни дали ќе го сопре рудникот или не. И градоначалникот на општина Бослово Зоран ...
сите 11 | | | веќе видена

По поднесената иницијатива на партијата Левица вокоја сметаат дека распишувањето на референдумот било спротивно на Уставот, в среда Уставниот суд ќе ја ...
сите 201 | | | веќе видена

Интер по подолго време се враќа во Лигата на шампионите, а најубавите спомени од ова натпреварување ги има кога за нив играше и Горан Пандев.Сезоната по ...
сите 16 | | | веќе видена

Ново шоу на Жозе Мурињо на средбата со новинарите, „Специјалниот" имаше подготвен говор и статистика за критичарите кои го советуваа Маркус Рашфорд да замине ...
сите 21 | | | веќе видена

Печатницата „Киро Дандаро“ е избрана да ги печати гласачките ливчиња за референдумот, а за таа намена ќе бидат потрошени 13 милиони денари, информираше ...
сите 37 | | | веќе видена

Отворањето на преговорите за пристапување во ЕУ следниот јуни ќе биде можно само доколку договорот со Грција е целосно имплементиран, вели Самуел Жбогар, ...
сите 48 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги во рамки на мониторингот на медиумското претставување за време на референдумот кај повеќе радиодифузери ...
сите 32 | | | веќе видена

Жители на поречко село четири месеци немаат капка вода за пиење, ниту за секојдневните потреби. Побарале помош од општината Македонски Брод, но од таму добиле ...
сите 27 | | | веќе видена

Два милиони евра норвешка помош ќе добие Македонија, а дел од нив ќе бидат искористени за подготовка за пристапните преговори кои земјата треба да ги започне ...
сите 30 | | | веќе видена

Леонардо Бонучи котирал високо на листата со желби на Жозе Мурињо за нов дефанзивец, но раководството на Манчестер јунајтед размислувало поинаку од ...
сите 62 | | | веќе видена

next