Првпат македонски премиер зборува во Европскиот парламент и му се даде шанса да зборува на македонски јазик. Народот на нашата земја е на историски крстопат, ...
сите 59 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија на последната седница ја усвои Националната стратегија за деинституционализација „Тимјаник“ (2018-2027). Македонија доби ...
сите 152 | | | веќе видена

27 април 2017 година нема никогаш да го заборавам и она што го видов не сакам никогаш да ми се повтори. Тогаш за првпат се загрижив за својот живот. Вака денес ...
сите 40 | | | веќе видена

Министерот задолжен за регулатива за подобрување на инвестициска клима за домашните компании Зоран Шапуриќ денеска ја посети компанијата за производство на ...
сите 22 | | | веќе видена

Портпаролот на грчката Влада и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, во интервју за грчкото радио „Реал фм“, уште еднаш го повтори ставот дека ...
сите 98 | | | веќе видена

Вардарци од денеска ќе бидат во Франција каде во сабота му гостуваат на актуелниот европски шампион, Монпелје во првиот натпревар од новата сезона во Лигата на ...
сите 168 | | | веќе видена

Демократската фракција на ВМРО-ДПМНЕ во писмено соопштение го критикува претседателот на партијата бидејќи не излезе со цврст став за ниту едно прашање во ...
сите 11 | | | веќе видена

next