Девет лица се приведени по вооружената престелка во Куманово. Од Обвинителството информираат дека е пронајдено оружјето од кое е пукано, како и чаурите кои се ...
сите 48 | | | веќе видена

Сите осомничени, обвинети и осудени за собраниските настани од 27 април минатата година да се ослободат од кривично гонење, да се запрат поведените постапки и ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Аргентина ќе биде жешко, најголемите ривали, Бока Јуниорс и Ривер Плата ќе играат во финалето на Копа Либертадорес, за прв пат еден против друг во ...
сите 32 | | | веќе видена

Дерик Роуз потсети на старите добри времиња и утрово постигна за него рекордни 50 поени, Леброн Џејмс не му дозовли на Лука Дончиќ да биде херојот на вечерта и ...
сите 114 | | | веќе видена

Во Бугарија веќе трет ден главна тема во јавноста е аферата со државните службеници замешани во издавањето на бугарски пасоши за кои тарифата стигнувала и до ...
сите 47 | | | веќе видена

СВР Охрид поднесе кривична пријава против О.Л.(50) од Струга, шеф на отсек за комерција и јавни набавки во Општата болница Охрид, поради сомневање за сторено ...
сите 40 | | | веќе видена

Челси со 3-2 го доби дуелот со Дерби, дури четири од петте погодоци беа дело на играчи на гостите, Тотнем со 3-1 ја доби лондонската пресметка со Вест Хем, ...
сите 6 | | | веќе видена

„Росонерите" ја добија пресметката со Џенова на Сан Сиро, капитенот Ромањоли најпрво го матираше Донарума па се искупи со мајсторски лоб во судиското ...
сите 26 | | | веќе видена

Реал Мадрид без многу мака и со убедливи 0-4 триумфираа на гостувањето кај Мелиља во Копа дел Реј, двете летни засилувања Винисиус и Одриозола беа најдобри ...
сите 98 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, вечерва го додели признанието Повелба на Република Македонија на Сојузот на извидници на Македонија. ...
сите 15 | | | веќе видена

Извршниот директор на Јувентус, Бепе Марота се раздели со клубот, со него замина и директорот Алдо Мациа.Тоа што подолго време беше најавувано, од денес е и ...
сите 11 | | | веќе видена

Македонија го подобри рангирањето за една позиција во извештајот на „Дуинг бизнис" на Светска банка што денеска беше објавен. Министерот за финансии Драган ...
сите 12 | | | веќе видена

Вардар нема да може да смета на Вуко Борозан за престојниот натпревар од Лигата на шампионите против Мешков Брест, тој доби суспензија од ЕХФ, а Тимур Дибиров ...
сите 116 | | | веќе видена

next