За една година задолжувањето во Македонија пораснало за 6 пати повеќе

3 копии

Како што наведува Народната банка, вкупните депозити на домаќинствата во март се повисоки за 8,7 отсто на годишна основа. Растот се должи на повисоките ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Анализирано на годишно ниво, вкупните депозити се зголемени за 9,3%, поради повисоките депозити на двата сектора, со поголем ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вкупните кредити, во март, забележаа месечен раст од 0,3 проценти, поради зголеменото кредитирање на секторот „домаќинства“. Годишниот раст изнесува 6,1 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За една година задолжувањето во Македонија пораснало за 6 пати повеќе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: