Оваа 2019 година ќе биде година на жнеење на успесите посеани во 2018 година и ќе се случат два важни процеси – уставните измени и добивањето датум за ...
сите 3 | | | веќе видена

Секогаш сметав дека Договорот од Преспа, на балансиран, праведен и корисен начин ги решава прашањата што предизвикуваа сомнежи и поделба меѓу нашата земја и ...
сите 12 | | | веќе видена

Екипите на зимската служба на Град Скопје интензивно работат на терен на расчистување на снегот од коловозите и тротоарите на градските улици и булевари.Освен ...
сите 140 | | | веќе видена

Посебен сообраќаен режим денеска од 11 часот ќе има околу Соборниот храм во Скопје поради одржување на манифестацијата Бадникови поворки.Манифестацијата е во ...
сите 108 | | | веќе видена

Стабилноста и меѓународниот статус што ги носи членството во НАТО, влијаат на одлуките за инвестиции, како на домашните, така и на странските инвеститори, вели ...
сите 10 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот, по интервенција на екипите на ЈП Македонија ...
сите 418 | | | веќе видена

Студено утро во Македонија со температура што се спушти до минус 21 степен во Битола. Во Берово се измерени -17, во Струмица -15, во Прилеп и Демир Капија -14, ...
сите 354 | | | веќе видена

Посетата на германската канцеларка Ангела Меркел на Атина е потсетник дека Берлин, и генерално западните влади, сакаат да видат дека грчкиот Парламент ќе го ...
сите 115 | | | веќе видена

Откриени деталите од трансферот на талентираниот Брахим Диаз во Реал Мадрид, Манчестер Сити си обезбеди убава сума а се заштити и со анти Манчестер јунајтед ...
сите 32 | | | веќе видена

Британски Аутоекспрес објави ексклузивни фотографии од новата, четврта генерација на шкода октавија.Иако Шкода се фокусираше во 2019 да го предизвика братскиот ...
сите 7 | | | веќе видена

Некогашниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, а сега азилант во Унгарија, Никола Груевски повторно е „уловен” во неговото ново живеалиште, Будимпешта. Фотографија ...
сите 4 | | | веќе видена

next