Министерот за надворешни работи за надворешни работи на Луксембург, Жан Аселборн, во Скопје престојува пред еден од најголемите, најважните и најкомплексните ...
сите 49 | | | веќе видена

Државјанин на Турција со престој во Македонија измамил четворица државјани на Турција ветувајќи им дека ќе ги запише на меѓународен универзитет од Гостивар за ...
сите 91 | | | веќе видена

Алијансата не присилува ниедна држава да стане нејзина членка, таа ќе ја почитува суверената одлука на граѓаните на претстојниот референдум, позитивна или ...
сите 207 | | | веќе видена

„Мојот татко ќе беше многу почестен што добива улица во градот кој секогаш имал посебно место во неговото срце, кажа генералниот секретар на НАТО, Јенс ...
сите 218 | | | веќе видена

За неколку недели ќе имате референдум на кој треба да се одлучите за иднината, за вашето членство во ЕУ и во НАТО. На вас е да одлучите дали ќе гласате и ќе го ...
сите 204 | | | веќе видена

Претстојниот референдум е предизвик за вашата земја. Треба да се одлучите дали ќе останете во минатото, или ќе изберете иднина. Излезноста на референдумот мора ...
сите 210 | | | веќе видена

Потребата од преведувач од албански на македонски јазик, како и толкувањето за повредено право на употреба на мајчиниот јазик на Мендух Тачи, обвинет за ...
сите 45 | | | веќе видена

Црвена звезда конечно се пласира во групната фаза од Лигата на шампионите, а по тој повод навивачите на црвено-белите ќе имаат чест да ја поздрават ...
сите 56 | | | веќе видена

Двајца тинејџери од селото Слупчане, општина Липково, биле уапсени вчера откако со комбе се обиделе да прокриумчарат 18 мигранти.Полицијата информира дека ...
сите 71 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг на денешната средба разговараа за актуелната политичката состојба во Република ...
сите 382 | | | веќе видена

Не постои и не треба да постои забрана во нашиот правен систем, ниту за повикување, ниту за организирање на бојкот на референдумот. Кривичното дело кое се ...
сите 14 | | | веќе видена

next