Зоран Заев е единствениот криминалец во македонската политичка историја. Зоран Заев е единствениот политичар аболициран за тежок криминал, пишува во рекацијата ...
сите 91 | | | веќе видена

Проектот Сончев град е само еден од бројните криминални проекти на носителот на криминалот и режимот Никола Груевски. За да се задоволат криминалните апетити и ...
сите 146 | | | веќе видена

Криминалната и одродена власт има само една цел, а тоа е да ги натрупаат сопствените банкарски сметки преку брутален грабеж на државата и народот. Половина од ...
сите 15 | | | веќе видена

Не постои истант решение, постојат интервентни мерки коишто може да го ублажат, но не и да го решат проблемот со загадувањето на воздухот, рече градоначалникот ...
сите 112 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас ги одигра сите 90 минути за Фенербахче во големото дерби против Галатасарај, неговиот тим губеше со 2-0 но на крајот се ...
сите 32 | | | веќе видена

11 клубови од стариот континет кроеле планови и консултирале правни фирми и адвокати за формирање на ново натпреварување кое ќе биде сериозна закана за Лигата ...
сите 41 | | | веќе видена

Седницата за нацрт-амандманите за промена на Уставот во согласност со Договорот од Преспа, кои Владата ги објави денеска, ќе се одржи на 1 декември, објавено е ...
сите 289 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска имаше средба со новоименуваниот шеф на Канцеларијата за врски на НАТО во Македонија Зоран Јанковиќ, на која се разговарало за ...
сите 59 | | | веќе видена

Кривичниот совет ја одби жалбата на ВМРО-ДПМНЕ и го потврди решението за замрзнување на недвижниот имот на политичката партија, информира денеска Основен суд ...
сите 25 | | | веќе видена

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Сити во 2017 на Лео Меси му понудил неверојатни 250 милиони за пет години, но Пеп Гвардиола инстира дека никогаш не го ...
сите 36 | | | веќе видена

next