Специјалното обвинителство ја истражува бугарската Државна агенција за Бугарите во странство поради сомнеж за корупција. Истрагата сѐ уште не е завршена и сѐ ...
сите 87 | | | веќе видена

Пратеникот од СДСМ, Костадин Костадинов, денеска на прес-конференција рече дека излегле на виделина шемите што ги има актуелниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 133 | | | веќе видена

На мечот против Евертон, Пол Погба изведе пенал кој наиде на многу критики и потсмев на социјалните мрежи.Погба му донесе водство на Манчестер јунајтед против ...
сите 14 | | | веќе видена

Под мотото „Само кренат глас ќе се слушне, само крената глава гледа сонце", Независниот синдикат на полицијата (НСП) го почна тричасовниот синдикален низ ...
сите 14 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и министрите за надворешни работи и за правда, Никола Димитров и Рената Дескоска попладне ќе имаат средба со пратениците од новата ...
сите 408 | | | веќе видена

Во Собранието од денеска почнува да функционира новата пратеничка група на пратениците што беа исклучени од ВМРО-ДПМНЕ. Тие го информирале претседателот на ...
сите 255 | | | веќе видена

Во матичната собраниска Комисијата за финансирање и буџет почна расправата по предложениот ребаланс на буџетот за 2018 година. Министерот за финансии Драган ...
сите 59 | | | веќе видена

Македонија има голем пливачки талент кој има потенцијал да стане нашиот најдобар пливач, Ева Петровска со само 14 години веќе постигнува резултати кои го вртат ...
сите 4 | | | веќе видена

Загрозен е животот на работниците на терен. После месечна борба на претставки и жалби, стигнавме до амбис. Буквален и фигуративен. На спустот према Шишево ...
сите 36 | | | веќе видена

next