Потпишување на договор за заем помеѓу ЕБРД (Европска банка за обнова и развој) и ЕЛЕМ за фотонапонската централа Осломеј ќе се одржи денеска во Медиа центарот ...
сите 51 | | | веќе видена

Реал Мадрид се враќа само со бод од гостувањето кај Виљареал, Санти Казорла за прв пат по септември 2011 постигна два гола на меч од Примера и спречи славје на ...
сите 18 | | | веќе видена

Манчестер Сити го доби големото дерби против Ливерпул и дојде на минус четири бода од врвот за интересно продолжение на сезоната во Премиерлигата.Манчестер ...
сите 10 | | | веќе видена

На автопатот Гевгелија-Скопје, кај тунелот Т2, помеѓу Гевгелија и Неготино, вечерва околу 20.30 часот се случила сообраќајна незгода. Сообраќајот е во целосен ...
сите 60 | | | веќе видена

Не едно, туку 11 примероци БМВ Е34 серија 5 беа најдени како седат заборавени во стар магацин во Благоевград во Бугарија, со нула поминати километри. Десет ...
сите 2 | | | веќе видена

Александрова ако има грам совест треба да излезе со народот и да не помисли да гласа за уставните измени, повика Јанко Бачев од движењето Македонија блокира на ...
сите 58 | | | веќе видена

„Штрковите" го доживеаја првиот пораз на домашен терен во втората АБА лига откако вечерва Приморска со кош во последната секунда славеше во „Јане Сандански" со ...
сите 38 | | | веќе видена

Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов се уште не ја дознале казната за инцидентите кои ги предизвикаа по борбата во октомври минатата година, но првиот човек на ...
сите 7 | | | веќе видена

Крилото на македонската репрезентација, Гоце Георгиевски е оптимист во пресрет на настапот на Светското првенство во Германија и Данска, верува дека тој и ...
сите 81 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека ќе стори се да обезбеди двотретинско мнозинство за поддршка на уставните амандмани, за кои е закажана пленарна седница ...
сите 412 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку неделни анкети го испитува расположението кај гласачите за утврдување на кандидатот на партијата за претстојните претседателски ...
сите 26 | | | веќе видена

next