Бугарската партија ВМРО никогаш не зела пари за издавање на документи за бугарско државјанство. Ние секогаш ја браневме каузата етничките Бугари од Македонија, ...
сите 60 | | | веќе видена

„Алкалоид“ во периодот јануари-септември годинава оствари позитивни финансиски резултати и забележа раст на консолидираниот извоз од 12%, раст на ...
сите 89 | | | веќе видена

По натпреварот против Леганес, тренерот на Рајо Ваљекано, Мичел зборуваше и за дебитантскиот настап на Столе Димитриевски.Македонскиот репрезентативен голман, ...
сите 25 | | | веќе видена

Организацијата „Тврдокорни“ најави дека почнува со организирање на движење на граѓански отпор под називот „Движење за враќање на Македонија на Македонците“ ...
сите 6 | | | веќе видена

Долгорочната системска и аналитичка поддршка на Светска банка во досегашната и идната соработка со Република Македонија, беше тема на денешната средба на ...
сите 86 | | | веќе видена

Македонскиот голман, Столе Димитриевски синоќа имаше деби натпревар за Рајо Ваљекано, тој е задоволен од својот настап.Димитриевски конечно дебитираше за Рајо ...
сите 27 | | | веќе видена

Уставниот суд денес ќе ја оценува законитоста на планот во Аеродром со кој е предвидена деветкатницата пред „Мајчин дом".Одлуката за донесување на деталниот ...
сите 119 | | | веќе видена

Со зимскиот распоред на летање што стапи во сила на Меѓународниот аеродром Скопје функционираат 37 редовни авиолинии до 35 дестинации што се опслужени од 13 ...
сите 19 | | | веќе видена

Во почетокот на ноември се предвидува да се одржи првата средба на Заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти што го формираа Македонија и Грција, како ...
сите 46 | | | веќе видена

Претседателот на Државната агенција за Бугарите во странство Петар Харалампиев е обвинет како шеф на организирана криминална група за корупциски и други ...
сите 59 | | | веќе видена

Илија Несторовски и Палермо си заминаа со цел плен од гостувањето кај фенерџијата Карпи. „Сицилијанците" славеа со 0-3 а победата ја запечати токму ...
сите 22 | | | веќе видена

Ирена Тодороска, претседателка на Комисијата за труд и социјална политика и потсекретар во секретаријатот на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ e четвртата жена во ...
сите 190 | | | веќе видена

next