Жозе Мурињо ја имаше првата прес конференција како тренер на Тотнем, Португалецот вели дека на фудбалот му се враќа посилен од претходно. По 11 месеци без ...
сите 219 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи денеска ги повика граѓаните кои ја користат апликацијата „МојДДВ" да извршат проверка на податоците од трансакциската сметка заради ...
сите 57 | | | веќе видена

Роберт Морено не сака да ја каже целата приказна и да креира контроверзија, стратегот одби да им открие на новинарите зошто нема да продолжи со „фуријата" како ...
сите 20 | | | веќе видена

Предлогот за нова систематизација во МВР е резултат на паника и се коси со било која рационална реформа со која што би се подигнала ефикасноста во полициското ...
сите 53 | | | веќе видена

Бугарски фашистички окупатор? Тогаш заборавете на нашата помош, апелираше бугарскиот премиер Бојко Борисов, на средбата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 153 | | | веќе видена

Осумдесетина кородирани куршуми биле пронајдени во дворот на црквата „Свети Димитрија“ во Кавадарци, потврдија за МИА од МВР.Оттаму појаснија дека денеска во ...
сите 13 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи реагира на вчерашното соопштение од Македонскиот дипломатски синдикат и ги оценува како неосновани причините за загриженост ...
сите 7 | | | веќе видена

Антонио Конте вчера бил на разговор со Карабинерите во обид да помогне да се пронајде авторот на писмото со закани кое беше испратено до тренерот на Интер, ...
сите 40 | | | веќе видена

Унапредување на работничките права, зајакнување на социјалниот дијалог и колективно договарање треба да овозможи новиот закон за работни односи за кој повеќе ...
сите 30 | | | веќе видена

Во Клиничката болница „Аџибадем Систина" почнаа да се вршат кардиохируршки интервенции на деца (на возраст до 18 години) со кардиоваскуларни болести кои се ...
сите 16 | | | веќе видена

Министерката за правда Рената Дескоска денеска изјави дека се залагаат за ветинг и оти чесните судии и обвинители не треба да се плашат од злоупотреби при ...
сите 90 | | | веќе видена

next