На заедничкиот состанок со градоначалникот на општина Струмица Коста Јаневски, тие ја искажаа нивната подготвеност да излезат и да гласаат на референдумот на ...
сите 12 | | | веќе видена

Кими Раиконен имаше свое шоу на денешната прес конференција во Сингапур, Финецот во свој стил без многу драма им одговараше на новинарите.Популарниот „Ајсмен“ ...
сите 10 | | | веќе видена

Дали со одржување на „потпалувачки говори“ се исполнува кривичното дело терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста, јавно прашува адвокатката ...
сите 2 | | | веќе видена

Да биде јасен во однос на претстојниот референдум и да ги орхабри македонските граѓани да излезат и да гласаат, му порача денеска помошникот државен секретар ...
сите 27 | | | веќе видена

Членството во НАТО и ЕУ е од стратешки и државен интерес, но договорот со Грција е неприфатлив за ВМРО-ДПМНЕ и е надвор од нејзините познати принципи и начела, ...
сите 336 | | | веќе видена

Легендарниот тенисер, Андре Агаси смета дека денешните тениски ѕвезди се значително подобри од времето кога тој играше.Андре Агаси важи за еден од најдобрите ...
сите 50 | | | веќе видена

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Кралството Норвешка, Аудун Халворсен денеска и утре престојува во Република Македонија. Халворсен ...
сите 30 | | | веќе видена

Стоп за македонскиот етноцид е заклучокот од состанокот одржан пред два дена во Париз на Сојузот на македонските здруженија од дијаспората. За овој сојуз ...
сите 13 | | | веќе видена

Високиот претставник на Европската Унија за надворешни работи и безбедносна политика и заменик-претседател на Европската комисија, Федерика Могерини, ...
сите 185 | | | веќе видена

Деновиве македонските дипломати добиваат и-мејл порака во која нивниот синдикат ги повикува на учество на неделниот граѓански собир за европска Македонија. ...
сите 29 | | | веќе видена

Легендата на Манчестер јунајтед, Гери Невил открива каков личен совет ќе му даде на Пол Погба доколку ја дели соблекувалната со Французинот, ќе му порача да ...
сите 94 | | | веќе видена

„Мора да бидете сигурни дека на 1 октомври сте направиле избор за вашата иднина, односно сте одлучиле за иднината на вашите деца", порача Могерини од сатарата ...
сите 81 | | | веќе видена

Завршена е рехабилитацијата на регионалниот пат Новаци-Битола, инвестиција од околу милион евра, обезбедени преку Јавното претпријатие за државни патишта. ...
сите 95 | | | веќе видена

next