Министерот за надворешни работи Никола Димитров, во рамки на работната посета на Вашингтон, вчера во Стејт Департментот имаше средба со помошникот државен ...
сите 160 | | | веќе видена

Решавањето на спорот за името меѓу Грција и Македонија е типичен пример за мирно надминување на проблемите меѓу европски партнери. Компромисот го поплочува ...
сите 57 | | | веќе видена

Британскиот амбасадор во НАТО има инструкции од владата во Лондон да го потпише протоколот за пристапување на Македонија во Алијансата, по што документот ќе ...
сите 63 | | | веќе видена

Рокот за пријавување на кандидати за претседател на државата на огласот на СДСМ е 19 февруари. На огласот на ВМРО-ДПММЕ до 1 февруари се пријавиле 9 кандидати, ...
сите 39 | | | веќе видена

Бајката на Рајо и Столе Димитриевски и серијата во која забележаа дури четири победи и едно реми е прекината, вечерва Леганес славеше на Ваљекас со 1-2.Рајо на ...
сите 13 | | | веќе видена

Поглаварот на Исламската верска заедница на Македонија ја криминализира oваа институција, извршил многу сомнителни зделки, продаде и уништи имот од времето на ...
сите 6 | | | веќе видена

Поради уличен дефект на булеварот „Илинденска“, на раскрсницата со улицата „Манапо“ прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Љубљанска“, ...
сите 43 | | | веќе видена

Македонија во јуни може да ги почне преговорите со Европската Унија, порача денеска премиерот Зоран Заев кој е во посета на Софија, каде оствари средба со ...
сите 27 | | | веќе видена

ЕВН донираше апарат за рана дијагностика на оштетувања на слухот кај новороденчињата во општата болница Куманово. Годишно на одделот за акушерство и ...
сите 13 | | | веќе видена

Досегашната соработка меѓу Собранието и УСАИД, како што се проектите реализирани преку Националниот демократски институт (НДИ), кои ја поддржуваат работата на ...
сите 17 | | | веќе видена

next