По повод денот на независноста во главниот град движењето „Бојкотирам“ организира народна прослава „Среќен роденден Македонијо – Бојкотирам за да не е ...
сите 24 | | | веќе видена

Со културно-забавна програма и во празнична атмосфера пред платото во дворот на Владата почна централната свеченост по повод одбележувањето на 8 Септември, ...
сите 17 | | | веќе видена

Мотоциклист загина кога со моторот што го управувал се судрил со автомобил, попладнево на магистралниот пат Прилеп-Градско. Според полицијата, станува збор за ...
сите 223 | | | веќе видена

Поранешниот американски амбасадор во Скопје, Филип Рекер, испратил извештај од 5 ноември 2008 година, насловен како „Македонија: поранешниот претседател ...
сите 64 | | | веќе видена

Потребна е дупла доза храброст за да се исцеди сѐ што може овој ненормален фолксваген голф 2 да пружи – а може навистина многу.Интензивно модифицираниот хечбек ...
сите 11 | | | веќе видена

Во текот на наредната недела партиските тела на ВМРО-ДПМНЕ ќе имаат состанок и ќе биде донесен конечниот став за референдумот, истакна попладнево лидерот на ...
сите 95 | | | веќе видена

Денес е денот кога го славиме осамостојувањето на Македонија, со референдумот од 1991 кога нашите татковци и дедовци, нашите повозрасни роднини и пријатели ...
сите 135 | | | веќе видена

За реализирање на визијата за поинаков Солун, за Солун лидер на Балканот и основна трговска, транспортна, енергетска и економска точка во регионот, помага и ...
сите 64 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација утре на домашен терен ја пречекува селекцијата на Ерменија која е најголемиот наш кандидат за освојување на првото место ...
сите 86 | | | веќе видена

Референдумот на 30 септември е можност за отвор на вратите на вашата земја да биде дел од евроатлантското семејство. Не останувајте дома на ваков историски ...
сите 136 | | | веќе видена

next