Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, со колегите министри од Западен Балкан, потпишаа Декларација за унапредување на социјалната политика ...
сите 33 | | | веќе видена

Магацините на ЈП „Македонски шуми“ наместо со огревно дрво се полни со запленети возила од дрвокрадци. Вкупно десет илјади разни возила „лежат“ во магацините, ...
сите 8 | | | веќе видена

Магацините на ЈП „Македонски шуми" наместо со огревно дрво се полни со запленети возила од дрвокрадци. Вкупно десет илјади разни возила „лежат" во магацините, ...
сите 10 | | | веќе видена

Пратеникот Крсте Мукоски од ВМРО-ДПМНЕ е позитивно изненаден од најавата на поддржувачите на „Македонија блокира“ да го посетат во неговиот дом во Вевчани по ...
сите 100 | | | веќе видена

Со цел да ги покријат криминалите на единствениот политичар аболициран за тежок криминал Зоран Заев, одродената и криминогена власт со разни манипулации се ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија тоне кон дното, а граѓаните немаат доверба во системот. Очигледно системот „едно евро за Вицето, едно евро за црквата" од Струмица Заев го пресликал ...
сите 8 | | | веќе видена

Сите ние добро го познаваме Раде Шербеџија, или, можеби, само мислиме дека добро го познаваме, бидејќи со читањето на книгата „По дождот“, која на македонски ...
сите 3 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања денеска ќе расправа за барањето од судот за одземање на пратеничкиот мандат на Никола ...
сите 183 | | | веќе видена

Фасцинантно е тоа како Субару успеа да го зачува својот шемпионски имиџ десет години по повлекувањето од Светскиот рели шампионат (ВРЦ), и дваесет години по ...
сите 5 | | | веќе видена

Немаше победник на денешните дерби натпревари од Лигата на шампионите, Интер и Барселона одиграа 1-1, а со ист резултат заврши и мечот меѓу Наполи и ПСЖ.Интер ...
сите 54 | | | веќе видена

next