Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски ги презентираше моделите за реформа на безбедносно-разузнавачкиот систем пред собраниската комисија за одбрана ...
сите 18 | | | веќе видена

Европската и евроатлантската интеграција на Република Македонија, динамичната билатерална соработка меѓу двете земји на политички и на економски план биле теми ...
сите 80 | | | веќе видена

Манчестер Сити доби непостоечки пенал на натпреварот против Шахтар, Рахим Стерлинг сам се сопна од тревата, а судијата покажа на белата точка, фудбалерот сега ...
сите 29 | | | веќе видена

Предлогот за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер Никола Груевски е последна точка на дневниот ред на 65. собраниска седница што почнува ...
сите 110 | | | веќе видена

Европерспективите на Македонија и на ВМРО-ДПМНЕ и заканите и притисоците со кои се соочуваат сите оние кои мислат поинаку од актуелното раководство на ...
сите 132 | | | веќе видена

Велосипедист бил тешко повреден во една од вкупно пет сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје, информираат од СВР Скопје,Во ...
сите 161 | | | веќе видена

Фиат фастбек концепт спаѓа во истиот простор меѓу стандардните категории каде што се заглавени БМВ Х6 или мерцедес ГЛЕ купе.Италијанската компанија на ...
сите 4 | | | веќе видена

По последниот свиреж на судијата Жозе Мурињо беше во главна улога, португалскиот стратег упати провокација кон навивачите на Јувентус.Јувентус е најголемиот ...
сите 55 | | | веќе видена

Манчестер јунајтед славеше на гостувањето во Торино, „Ѓаволите" во последните пет миниту од мечот го свртеа резултатот во своја корист откако Кристијано ...
сите 55 | | | веќе видена

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино вели дека тие имаат должност да го заштитат фудбалот и се закани дека играчите што би настапувале во европската суперлига ...
сите 28 | | | веќе видена

next