Ова е историски момент за нас и за Алијансата. Заедно поминавме низ многу предизвици. Заедно остануваме одлучни да ја браниме слободата, заедничкото наследство ...
сите 126 | | | веќе видена

Во присуство на многубројни спортисти и некогашни шампиони, новинари, коментатори и љубители на спортот, денеска во салата за конференции во СЦ „Борис ...
сите 19 | | | веќе видена

Француската компанија Бугати на автомобилскиот саем во Женева би требало да изложи автомобил вреден неверојатни 16.000.000 евра.Единствениот хиперавтомобил го ...
сите 4 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета во интервју за „АЛБ УК ТВ" изјави дека посакува почетокот на преговорите за членство во Европската унија на Албанија да биде ...
сите 15 | | | веќе видена

Во Агенцијата која ќе биде задолжена за спроведување на Законот за јазиците ќе има вработувања, доколку има реална потреба за тоа, но првично ќе се користат ...
сите 12 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) по сопствена иницијатива ќе ги истражува последните вработувања на лица блиски до функционери.„Ќе побараме ...
сите 93 | | | веќе видена

Нов главен извршен директор на организацијата Македонија 2025 е проф. Никица Мојсоска Блажевски, чие искуство во академијата и во јавната администрација, како ...
сите 3 | | | веќе видена

Стана всушност секојдневие за пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска, инаку меѓу народот позната како Мира Дизел, да дознаеме дека бил ангажиран некој близок од ...
сите 68 | | | веќе видена

Замената на патните документи и регистарските таблички со новото име на државата ќе бидат на товар на граѓаните. Новите регистарски таблички се очекуваат да ...
сите 71 | | | веќе видена

Новиот закон за акцизи, што се подготвува заради усогласување со законодавството на ЕУ, треба да стапи на сила од јули годинава. Предлогот ја помина владината ...
сите 4 | | | веќе видена

Сензационален потег на Интер, со едноставен твит, „нероаѕурите" соопштија дека Мауро Икарди повеќе не е капитен, лентата во иднина ќе стои на раката на Самир ...
сите 189 | | | веќе видена

Во рамки на објаснувачкиот скрининг за Поглавје 18 – Статистика во Луксембург, делегација предводена од Посебниот советник за евроатлантски интеграции на ...
сите 6 | | | веќе видена

Алтернативниот министер за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос, во интервју за грчкото радио „Сто кокино“, утрово рече дека со Договорот од Преспа ...
сите 6 | | | веќе видена

next