Фитосанитарната инспекција на Република Српска во БиХ забранила увоз на еден тон месни производи од Македонија и од Хрватска бидејќи не ги задоволувале ...
сите 3 | | | веќе видена

УНИ банка деновиве понуди нови и многу поповолни услови за станбени кредити за физички лица. Со обновената понуда „Нов дом", сега клиентите на УНИ банка ќе ...
сите 45 | | | веќе видена

Рахим Стерлинг нема да игра на квалификацискиот меч против Црна Гора откако доби казна поради инцидентот со Џо Гомез на тренинг. Емоциите од дербито меѓу ...
сите 56 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, кој во Париз учествува на Парискиот мировен договор, денеска ќе има средба со шефот на француската држава Емануел ...
сите 802 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден“ - Тирана ги повикува Владата и Собранието на Албанија, итно да го ратификуваат потпишаниот договор за отворање на Македонскиот ...
сите 4 | | | веќе видена

Победата на Ливерпул од 3-1 над Манчестер Сити во возбудливото дерби на Енфилд му направи проблеми на Герет Саутгејт, Рахим Стерлинг и Џо Гомез се фатиле за ...
сите 56 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев се повлекува од политиката, и после изборите, без оглед на нивниот исход, ќе им се врати на своите компании и ...
сите 22 | | | веќе видена

Најпродаваниот модел на Шкода, октавијата, е значително подновена. Моделот од компактната класа дебитираше на затворен настан во Прага, во Чешка, во „лифтбек“ ...
сите 45 | | | веќе видена

По налог на Вишото јавно обвинителство во Белград, припадници на криминалистичката полиција, Воено-безбедносната (ВБА) и Безбедносно-информативаната агенција ...
сите 39 | | | веќе видена

Антонио Касано вели дека Кристијано Роналдо можел да си направи големи проблеми со тоа што си заминал дома пред крајот на мечот, доколку Португалецот прескокне ...
сите 71 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Сојузна Република Германија, Хајко Мас во среда ќе престојува во работна посета на Македонија.Мас ќе се сретне со министерот ...
сите 275 | | | веќе видена

Владата за утре најави две седници, првата претпладне во Скопје, а втората вечерта во Тетово. Според најавата од владината прес-служба, на првата седница треба ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на АД ЕСМ, Васко Ковачевски денеска присуствуваа на презентацијата на Физибилити студијата за ски-центарот ...
сите 23 | | | веќе видена

Инвестициите во човечки капитал, односно во подобар здравствен, образовен и социјален систем и силна поддршка за раст на реалниот сектор се во фокусот на ...
сите 143 | | | веќе видена

next