Жители на поречко село четири месеци немаат капка вода за пиење, ниту за секојдневните потреби. Побарале помош од општината Македонски Брод, но од таму добиле ...
сите 66 | | | веќе видена

Два милиони евра норвешка помош ќе добие Македонија, а дел од нив ќе бидат искористени за подготовка за пристапните преговори кои земјата треба да ги започне ...
сите 30 | | | веќе видена

Леонардо Бонучи котирал високо на листата со желби на Жозе Мурињо за нов дефанзивец, но раководството на Манчестер јунајтед размислувало поинаку од ...
сите 94 | | | веќе видена

Македонија испишува историја, не само национална туку и европска. Со Договорот потпишан со Грција за надминување на разликите околу името имаме уникатна шанса ...
сите 87 | | | веќе видена

Колку знаете за плакот што се создава на забите на децата и што треба да преземете за темелно да го отстраните? Ексклузивниот застапник за линијата Лакалут, ...
сите 9 | | | веќе видена

РБ Лајпциг воведе креативни казни, играчите кои ќе доцнат и нема да ги почитуваат правилата наместо да платат неколку сотина или илјади евра, ќе го свртат ...
сите 8 | | | веќе видена

Еден од најпознатите бодибилдери во Македонија, Тоше Зафиров зачекори на сцена и како модел. Четирикратниот шампион во бодибилдинг, Зафиров заедно со фитнес ...
| | веќе видена

Мислам дека не постои можност Договорот од Преспа да не биде ратификуван, вели претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис во интервју за грчката телевизија ...
сите 91 | | | веќе видена

Ја изразуваме својата доверба во политичката зрелост на граѓаните на Република Македонија, кои на претстојниот референдум, слободно и по свое сопствено ...
сите 15 | | | веќе видена

Светскиот македонски конгрес (СМК) најави дека ќе го бојкотира референдумот, а ќе води и кампања „Бојкотирам значи не гласам“. Претседателот на СМК, Тодор ...
сите 50 | | | веќе видена

Бордот на извршни директори на Светска банка денеска го одобри заемот во износ од 33,4 милиони долари наменет за натамошен развој на системот за социјална ...
сите 98 | | | веќе видена

Грчката опозициска партија Неа демократиа нема да го поддржи Договорот за името, ниту ќе го потпише, ниту, пак, ќе гласа за негова ратификација во грчкиот ...
сите 91 | | | веќе видена

next