„Мора да бидете сигурни дека на 1 октомври сте направиле избор за вашата иднина, односно сте одлучиле за иднината на вашите деца", порача Могерини од сатарата ...
сите 81 | | | веќе видена

Завршена е рехабилитацијата на регионалниот пат Новаци-Битола, инвестиција од околу милион евра, обезбедени преку Јавното претпријатие за државни патишта. ...
сите 95 | | | веќе видена

Договорот меѓу Македонија и Грција има исклучително значење за демократската стабилност во регионот и за нашата заедничка евроатлантска перспектива. Затоа ...
сите 32 | | | веќе видена

Посетата на американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис на Македонија, што треба да се оствари овој викенд, е огромен сигнал дека сите овие процеси се важни ...
сите 268 | | | веќе видена

Заменикот министерот за образование, Петар Атанасов на денешното рочиште во судот за настаните од 27 април раскажа дека преку директен пренос во Собранието ...
сите 52 | | | веќе видена

Регистрацијата на физичките лица на системот е-Персонален данок за новиот концепт на Годишната даночна пријава е неопходна за да се спроведе успешна реформа, а ...
сите 59 | | | веќе видена

И покрај досегашните информации дека на денот на референдумот претседателот Ѓорге Иванов нема да биде во Македонија, неофицијално дознаваме дека од САД ќе се ...
сите 25 | | | веќе видена

Каприциозни сме затоа што не дозволуваме да се уништува заштитно подрачје, кога има алтернативи. Каприциозни сме затоа што ја работиме вашата работа, затоа што ...
сите 19 | | | веќе видена

Европратеникот и известувач за Македонија во Европарламентот, Иво Вајгл, го критикува „негативниот став“ на опозицијата кон решението за спорот за името и вели ...
сите 18 | | | веќе видена

Првпат македонски премиер зборува во Европскиот парламент и му се даде шанса да зборува на македонски јазик. Народот на нашата земја е на историски крстопат, ...
сите 59 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија на последната седница ја усвои Националната стратегија за деинституционализација „Тимјаник“ (2018-2027). Македонија доби ...
сите 152 | | | веќе видена

next