Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров, во рамки на работната посета на Берлин имаа средба со Анагрет ...
сите 51 | | | веќе видена

Во првите три месеци од годинава преку Меѓународниот аеродром Скопје и аеродромот „Св. Апостол Павле" во Охрид, се превезени 480.845 патници, што е пораст од ...
сите 19 | | | веќе видена

Поранешниот напаѓач на Барселона, Самуел Ето проговори за надоразбирањаа кои ги имаше со Пеп Гвардиола на Камп Ноу и откри дека на крајот добил прошка од ...
сите 33 | | | веќе видена

Владата смета дека претседателот Ѓорге Иванов не може да даде помилување на осудени за „27 април“, бидејќи така би го прекршил Уставот и законот. Владинот ...
сите 98 | | | веќе видена

Градот Скопје ги потсетува граѓаните дека може да ги искористат субвенциите за купување велосипед и да надоместат дел од трошоците направени при набавката на ...
сите 29 | | | веќе видена

Три проценти раст на домашната економија за годинава прогнозира Меѓународниот монетарен фонд во најновиот Глобален извештај.За наредната година прогнозата за ...
сите 13 | | | веќе видена

Пратеникот од СДСМ, Мухамед Зекири, денеска преку неговиот Фејсбук профил реагираше по повод неодамна изречените навреди кон македонскиот народ од страна на ...
сите 71 | | | веќе видена

Заменик министерот за надворешни работи на Грција, Маркос Боларис кој го предводи грчкиот тим во Комитетот за учебниците е оптимист дека од следната учебна ...
сите 91 | | | веќе видена

Mесната заедница Галичник на својата Фејсбук страница информира за чистењето на патиштата по наврнатиот снег во Маврово и проблемите кои настануваат, при што ...
сите 58 | | | веќе видена

Легендарниот германски кошаркар, Дирк Новицки по 21 година играње во Далас Маверикс се збогува од навивачите на синоќешниот меч против Феникс, сличен настан ...
сите 22 | | | веќе видена

Просечниот пазарно-заработен доход на Ромите е четири пати помал од тој на Македонците и 2,5 пати помал од тој на Албанците. Зачестеноста на социјални случаи е ...
сите 35 | | | веќе видена

next