Потребни се предвремени парламентарни избори. Народот да одлучи дали е за понижена Северна Македонија или за напредна и успешна Република Македонија, напиша ...
сите 148 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција отвори истрага за кражби во сефови во македонските банки, со што се потврди ...
сите 8 | | | веќе видена

Седрик Сораиндо поради повреда нема да го продолжи Светското првенство, а на него во составот на Франција влегува Никола Карабатиќ. Настапот на Карабатиќ на ...
сите 19 | | | веќе видена

Гонзало Игуаин е под голем знак прашалник за Суперкупот на Италија и дуелот со Јувентус во Џеда, напаѓачот кренал температура и се бори со настинка на неколку ...
сите 80 | | | веќе видена

„Владата на Република Македонија е посветена на својата цел за членство во НАТО и ЕУ и очекува таа да се постигне со ратификацијата на Преспанскиот договор и ...
сите 30 | | | веќе видена

Kомисијата за заштита од дискриминација, постапувајќи по преставка на Хелсиншкиот комитет за човекови права, утврди дискриминација врз основа на религија и ...
сите 18 | | | веќе видена

Владата сѐ нема конкретна сума за тоа колкави ќе бидат финансиските импликации од спроведувањето на Законот за употреба на јазиците, додека лани за оваа намена ...
сите 17 | | | веќе видена

Притвор од 30 дена добија две лица од Скопје под сомнение дека подведувале малолетничка на сексуален однос со други лица за пари, а за возврат на девојката и ...
сите 17 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митревски информираше дека предлог-законот за спречување корупција пред пратениците ќе се најде по скратена ...
сите 179 | | | веќе видена

Македонските одбојкари кои на почетокот на месецот за прв пат во историјата изборија учество на едно Европско првенство, вечер ќе ги дознаат противниците во ...
сите 34 | | | веќе видена

СДСМ ниту сакаат држава без корупција, ниту имаат намера да донесат квалитетен закон кој е резултат на дебата, реагира Ане Лашкоска од пратеничката група на ...
сите 192 | | | веќе видена

next