Вардарци денеска го одржаа првиот тренинг во 2020 кој го водеше новиот тренер на тимот, Стевче Алушовски, меѓудругото ракометарите играа и фудбал. Алушовски ги ...
сите 10 | | | веќе видена

Заменик министерот за животна средина Јани Макрадули вели дека не е точно дека Скопје редовно е меѓу петте најзагадени градови во светот и дека не се точни ...
сите 41 | | | веќе видена

Голманот на македонската репрезентација, Борко Ристовски распука по оние кои ги критикуваа неговите перформанси на натпреварот против Чешка. Иако Митревски ...
сите 231 | | | веќе видена

Аријан Адеми сепак би можел да направи трансфер во јануарскиот преоден рок, се ќе зависи од висината на понудата на Монако. Динамо Загреб ја одби понудата на ...
сите 109 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, како што најави, денеска го доставил барањето за мислење до Државната изборна комисија (ДИК), во врска со ...
сите 156 | | | веќе видена

Повлекување само на возилата кои се нужно неопходни за кабинетот и министерот, без притоа да се наруши секојдневното работење на службениците договориле на ...
сите 162 | | | веќе видена

Во кое својство Оливер Спасовски го однесе партискиот лидер Зоран Заев на средба со Вселенскиот Патријарх г.г.Вартоломеј, во седиштето на Цариградската ...
сите 63 | | | веќе видена

Пред младите Николо Заниоло и Мерих Демирал се тешко месеци, двајцата заработија сериозни повреди на синоќешното дерби помеѓу Рома и Јувентус и за нив е ...
сите 34 | | | веќе видена

Откако на денешната собраниска Комисија за политички систем пратениците на опозициската ВМРО-ДПМНЕ побараа Законот за поништување на лустрацијата да го ...
сите 100 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери не го коментира Законот за укинување на лустрацијата, вели дека не го видел предложениот закон, но и дека нема ...
сите 67 | | | веќе видена

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не се единствените кои го кочат поништувањето на лустрацијата. Ним во опструирањето им се приклучија и пратениците од ДУИ и од ...
сите 109 | | | веќе видена

Слабости во чување и ажурирање на податоците за корисниците на пензија, грешки во евиденција на осигурениците...Приходите од неплатениот придонес од ПИОМ ...
сите 21 | | | веќе видена

Денеска по вторпат е одложен почетокот на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците на која пратениците треба да расправаат за ...
сите 122 | | | веќе видена

next