Ајде да го споредиме реалниот ноември 2019 година со оној замислениот во „Блејд ранер“.Во 1982 година режисерот Ридли Скот го облагороди светот со „Блејд ...
сите 12 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот Парламент, Давид Сасоли, денеска ќе се обрати во Собранието на Република Северна Македонија, а претходно тој ќе има средба со ...
сите 717 | | | веќе видена

Насер Нуредини, министерот за животна средина, како и неговиот претходник Садула Дураку, има проблем во комунуикацијата со новинарите. Нуредини вчера два пати ...
сите 15 | | | веќе видена

Фокусот на помалата потрошувачка на гориво и намалувањето на штетните емисии му се закануваат на V12 моторот, но не толку одамна БМВ почна да развива V16 ...
сите 47 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска се сретна со Давид Сасоли, претседател на Европскиот парламент. На средбата, како што ...
сите 641 | | | веќе видена

Генералниот директор на „Македонски железници", Орхан Муртезани, деновиве престојува во Кина на увид на електричните локомотиви.Тој во кусата видео-порака од ...
сите 12 | | | веќе видена

Рафаел Надал одново е на врвот на АТП листата, Шпанецот првото место го презеде од Новак Ѓоковиќ, кој сепак има шанса годината да ја заврши како број 1.Оваа ...
сите 75 | | | веќе видена

Поради сообраќајна несреќа сообраќајот на патниот правец Штип-Радовиш кај месноста викана Пиљавтепе се одвива наизменично по една лента, соопшти АМСМ.Оттаму ...
сите 65 | | | веќе видена

Северна Македонија треба и мора да ги започне преговорите за членство во Европската унија. Одлуката тоа да не се случи, може да биде променета за неколку ...
сите 589 | | | веќе видена

next