Утре ќе се одржи координација на претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери со потпретседателите на Собранието, координаторите на ...
сите 147 | | | веќе видена

Крај на сите надежи дека Рафаел Надал ќе биде дел од мастерс турнирот во Лондон, шпанскиот тениски ас денеска објави дека се повлекува и ја завршува оваа ...
сите 77 | | | веќе видена

Осум од десет родители во Македонија применуваат насилни методи за да ги дисциплинираат своите деца, без разлика дали станува збор за физичко или психолошко ...
сите 14 | | | веќе видена

Антонио Конте бара обесштетување од 23 милиони евра по отказот кој го доби во јули, Челси се обидува да се извади со смешни изговори, вели дека Италијанецот не ...
сите 18 | | | веќе видена

Бидејќи Рамковниот договор станува дел од преамбулата на Уставот, се отвора можност соодветната и правична застапеност да се примени и кај Собранието, каде што ...
сите 32 | | | веќе видена

Немања Матиќ ја објасни својата одлука на мечот против Борнмут во саботата да истрча без „црвениот цвет" на дресот, вели дека го потсетува на бобардирањето на ...
сите 15 | | | веќе видена

Советниците на Советот на град Скопје наскоро ќе гласаат за преименување на две катни гаражи во центарот на градот.Пред советниците за седницата закажана за ...
сите 14 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз го повикува надлежното Основно јавно обвинителство да постапи по допрен глас и да ги истражи сите сомневања за судир на интереси за ...
сите 161 | | | веќе видена

Разврската за причините за смртта на Тамара Димовска деновиве почна во Кривичниот суд во Скопје. Три години по смртта на Тамара на обвинителна клупа се девет ...
сите 9 | | | веќе видена

Одговорниот за надворешна политика во грчката опозициска партија Нова демократија, Јоргос Кумуцакос, смета дека предлогот на македонската Влада за уставни ...
сите 123 | | | веќе видена

Управата за безбедност и контрараузнавање и Агенцијата за разузнавање да останат како што се досега, првата во рамки на МВР, втората како посебен орган, УБК да ...
сите 30 | | | веќе видена

Хелсиншкиот комитет за човекови права на Република Македонија најостро го осудува вчерашниот инцидент во Тетово предизвикан од страна на припадници на ...
сите 71 | | | веќе видена

Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков" од Скопје од своето основање до денеска неуморно работи на најзначајните национални проекти што резултира со ...
сите 6 | | | веќе видена

Во втората половина на следната година ќе има поголеми измени во администрацијата со нејзина реорганизација и оптимизација, процес кој би завршил во текот на ...
сите 12 | | | веќе видена

Високи воени претставници на 29 земји членки на Воениот комитет на НАТО, предводени од заменик претседавачот генерал-потполковник Стивен Шепро, утре и задутре ...
сите 48 | | | веќе видена

next