Јувентус

Деновиве во Италија се’ погласни се шпекулациите кои го поврзуваат Доменико Берарди со екипата на Јувентус. Иако Берарди е во ко-сопственост помеѓу Јувентус и ...
сите 2 | | | веќе видена

Денес се навршуваат 10 години од смртта на Умберто Ањели , татко на Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели и брат на легендарниот Џани Ањели. Умберто Ањели е ...
| | веќе видена

Карлос Тевез е избран за најдобар фудбалер на Јувентус за сезоната 2013/2014. Тевез веднаш по доаѓањето во клубот успеа да се наметне како еден од главните ...
сите 4 | | | веќе видена

next