Јувентус

По информациите во италијанските медиуми деновиве дека тренерот Масимилиано Алегри би можел да испроба напад со Мората и Љоренте , заедно со Тевез како ‘trequartista’ во 4-3-1-2 формација, со свое мислење излезе поранешниот напаѓач на Јуве, Фабрицио Раванели. “ Мислам дека ќе биде многу тешко да се снајдат тројцата фудбалери заедно на теренот. Едно е Јувентус да ги користи овие тројца фудбалери половина час кога брка резултат, но сесема различно е да играат тројцата од самиот почеток .” “ Со напаѓач како Лавеци, кој исто така е подготвен да помогне и во одбраната, би било поинаку. Но, Тевез, Мората и Љоренте иако имаат различни карактеристики, не би можеле заедно .” Раванели беше дел од сличен систем на игра во времето кога настапуваше во Јуве заедно со Виали, и Дел Пиеро како поддршка на двајцата напаѓачи. “ Како можевме да играме со Дел Пиеро и Виали? Ние се жртвувавме многу за тимот. Бевме првата линија во одбраната, но благодарение на физичката подготовка на тренинзите бевме и доста ефикасни пред голот. ...
сите 2 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од Лигата на Шампионите: Јувентус – Атлетико Мадрид Натпреварот ќе се одригра во вторник 09.12.2014 со почеток од 20:45 часот. Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 денари како на приложената уплатница(клик) . Доколку по објавувањето на цените на влезниците, цената на картата ја надминува уплатената сума од 50 евра, потребно е да извршите дополнителна уплата за разликата во цената. Рокот за пријавување е среда 12.11.2014 година до 13 часот, до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз до Торино и сместување, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. Понудата важи за регистрирани членови за сезоната 2014/2015. FINO ALLA FINE FORZA JUVENTUS!
| | веќе видена

Анџело Огбона и Квадво Азамоа се повикани за утрешниот натпревар против Олимпијакос, иако нивниот настап е неизвесен поради повредите заработени во саботата на мечот против Емполи. Мартин Касерес не се најде на списокот на повикани фудбалери со што пропаднаа надежите на тренерот Алегри дека ќе го има на располагање за овој натпревар, како што предходно најавуваше. Поради повреда исто така, овој натпревар го пропуштаат и Симоне Пепе, Андреа Барѕаљи, Патрис Евра и Лука Мароне. Ова се повиканите фудбалери за утрешниот натпревар во Торино. 1 Буфон 2 Ромуло 3 Киелини 5 Огбона 6 Погба 8 Маркизио 9 Мората 10 Тевез 11 Коман 12 Џовинко 14 Љоренте 19 Бонучи 20 Падоин 21 Пирло 22 Азамоа 23 Видал 26 Лихштајнер 30 Сторари 34 Рубињо 37 Переира 38 Матиело
сите 6 | | | веќе видена

Мартин Еткинсон од Англија ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Јувентус и Олимпијакос од четвртото коло од групата А во Лигата на Шампионите. Ова е втор натпревар во кариерата на Еткинсон на кој ќе ја дели правдата на натпревар на Јувентус, по оној во 2008-та на гостувањето кај Бате Борисов кој заврши нерешено 2:2. Натпрварот се игра во Торино во вторник од 20.45.
сите 91 | | | веќе видена

Лука Мароне се враќа во тимот на Јувентус за гостувањето во Џенова откако поради повреда не беше на располагање во последните месец дена. Откако поради суспензија го пропушти мечот со Палермо, во тимот се враќа и Симоне Падоин. Поради повреда сеуште се ‘во аут’ и Мартин Касерес, Симоне Пепе, Андреа Барѕаљи и Патрис Евра. Ова се повиканите фудбалери за утрешното гостување во Џенова. 1 Буфон 2 Ромуло 3 Киелини 5 Огбона 6 Погба 8 Маркизио 9 Мората 10 Тевез 11 Коман 12 Џовинко 14 Љоренте 19 Бонучи 20 Падоин 21 Пирло 22 Азамоа 23 Видал 26 Лихштајнер 30 Сторари 34 Рубињо 37 Переира 38 Матиело 39 Мароне
сите 2 | | | веќе видена

Паоло Мацолени ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Џенова и Јувентус кој се игра во рамките на 9-тото коло од Серија А. Мечот се игра на Луиџи Ферарис во Џенова во среда со почеток од 20:45 часот. Мацолени ја делеше правадата и на натпреварот од минатата сезона кој двата тима го одиграа на истиот овој стадион на кој Јувентус славеше победа со 0:1. Во досегашните 16 натпревари на Јуве на кој Мацолени бил главен судија, бјанконерите имаат скор од 11 победи, 4 нерешени резултати и само 1 пораз. Помошници на Мацолени ќе бидат Манганели и Посадо , за дополнителни судии зад головите се делегирани Рицоли и Баракани , а четврт судија ќе биде Галони .
сите 3 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 5° коло од Лигата на Шампионите помеѓу Малме и Јувентус . Натпреварот ќе се одигра во среда 26.11.2014 со почеток од 20.45 часот. Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 денари како на приложената уплатница(клик) . Доколку по објавувањето на цените на картите, цената на влезницата ја надминува уплатената сума, потребно е да извршите дополнителна уплата за разликата во цената. Рокот за пријавување е сабота 01.11.2014 година до 18:00 часот, до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било кои причини се откажете од картaтa, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување до Малме. За сите дополнителни информации околу уплатата и резервацијата на карти можете да не контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи само за регистрирани членови за сезоната 2014/2015. Доколку не сте зачленети за тековната сезона, ...
сите 2 | | | веќе видена

Бразилецот Ромуло се враќа во екипата на Јувентус за утрешниот натпревар против Палермо откако поради повреда отсуствуваше месец дена од тимот на тренерот Алегри. Поради повреда мечот го пропуштаат Мартин Касерес , Симоне Пепе , Андреа Барѕаљи , Патрис Евра и Лука Мароне , а Симоне Падоин е суспендиран за овој натпревар. Ова се повиканите фудбалери за мечот против Палермо: 1 Буфон 2 Ромуло 3 Киелини 5 Огбона 6 Погба 8 Маркизио 9 Мората 10 Тевез 11 Коман 12 Џовинко 14 Љоренте 19 Бонучи 21 Пирло 22 Азамоа 23 Видал 26 Лихштајнер 30 Сторари 34 Рубињо 37 Переира 38 Матиело
сите 2 | | | веќе видена

Пол Погба потпиша нов договор со Јувентус кој е со важност до 2019-тата година. Оваа информација ја објави Бепе Марота за време на состанокот на акционерите на клубот одржан денс на Јувентус арената. “Пред да дојдеме тука, потпишавме продолжување на договорот со Пол Погба кој останува со нас до 2019-та година.” – соопшти Марота . Оваа информација ја пренесе официјалната веб страна на клубот заедно со видео од најдобрите моменти на Погба во дресот на Јуве. Уживајте!
сите 23 | | | веќе видена

Ромуло, Касерес, Пепе, Барѕаљи и Мароне поради повреда го пропуштаат утрешното гостување кај екипата на Олимпијакос. Во тимот се враќа Артуро Видал кој одмараше на мечот против Сасуоло, како и Алваро Мората кој беше суспендиран за натпреварот во саботата. Ова се повиканите фудбалери за патувањето во Атина: 1 Буфон 3 Киелини 5 Огбона 6 Погба 8 Маркизио 9 Мората 10 Тевез 11 Коман 12 Џовинко 14 Љоренте 19 Бонучи 20 Падоин 21 Пирло 22 Азамоа 23 Видал 26 Лихштајнер 30 Сторари 33 Евра 34 Рубињо 37 Переира 38 Матиело
| | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 11° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Парма Натпреварот ќе се одигра во недела 09.11.2014 со почеток од 15.00 часот. Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 денари како на приложената уплатница(клик) . Доколку по објавувањето на цените на картите, цената на влезницата ја надминува уплатената сума, потребно е да извршите дополнителна уплата за разликата во цената. Рокот за пријавување е четврток 23.10.2014 година до 08:00 часот, до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз до Торино и сместување, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да не контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи само за ...
| | веќе видена

Ромуло, Касерес, Барѕаљи и Мароне поради повреда го пропуштаат утрешното гостување кај екипата на Сасуоло. Како што предходно најави на прес конференција тренерот Алегри, Артуро Видал нема да биде во тимот за овој натпревар и ќе остане да работи во Торино како би бил подготвен за гостувањето во Атина, откако предходно одигра два натпревари за репрезентацијата на Чиле. Поради црвениот картон заработен на мечот со Рома, Алваро Мората е суспендиран и ќе го пропушти овој натпревар. Во тимот кој ќе патува го нема ни Симоне Пепе и досега нема информација за неговото отсуство. Ова се повиканите фудбалери за утрешниот натпревар: 1 Буфон 3 Киелини 5 Огбона 6 Погба 8 Маркизио 10 Тевез 11 Коман 12 Џовинко 14 Љоренте 19 Бонучи 20 Падоин 21 Пирло 22 Азамоа 26 Лихштајнер 30 Сторари 33 Евра 34 Рубињо 37 Переира 38 Матиело
сите 2 | | | веќе видена

Лука Банти од Ливорно ќе биде главен судија на натпреварот во Реџо Емилија против екипата на Сасуоло кој се игра во сабота од 20:45. Досега во кариерата Банти бил главен судија на 19 натпревари на бјанконерите на кои Јуве има скор од 14 победи, 2 нерешени резултати и 3 порази . Помошници на Банти ќе бидат Костанцо и Скеноне , зад головите се делегирани Ди Бело и Хифи , а четврт судија ќе биде Ла Рока .
сите 2 | | | веќе видена

Карлос Тевез е добитник на наградата ‘Guerin d’oro’ за сезоната 2013/2014 која се доделува на најдобриот играч во Серија А во изборот на ‘ Guerin Sportivo’ . Оваа награда се доделува од 1976-тата година, со исклучок на периодот од 2010-2013, а денес во Виново признанието на Карлитос му го додели директорот на ‘GS’, Матео Марани . Предходни добитници на ова признание од екипата на Јувентус се Мауро Каморанези (2007/2008), Павел Недвед (2002/2003), Анџело Перуци (1996/1997) и Паоло Соуза (1994/1995).
сите 11 | | | веќе видена

На Јувентус му треба поддршка во Атина! Вака гласи пораката од централата на фан клубот во Торино. Фан клубот на Јувентус во Македонија Ви нуди единствена можност да присуствувате на натпревар на Јувентус од Лигата на Шампионите. Мечот против Олимпијакос во Атина е историска шанса за сите оние фанови кои години наназад сонуваат за вакво нешто, да го гледаат својот тим и тоа во натпревар од најелитното европско натпреварување. Благодарение на напорната работа во изминатиот период во кој успеавме да собереме рекорден број на членови во нашиот фан клуб, a во соработка со централата на клубот од Торино, со гордот Ви најавуваме дека Јувентус на овој натпревар ќе ја има поддршката од 40 фанови од Македонија кои ќе присуствуваат на ‘Караискакис’ стадионот во Пиреа, Атина. Картите кои ги обезбедивме се на гостинската трибина, заедно со фановите на Јуве кои доаѓаат од Италија, како и оние од ДОК клубовите од соседните земји. Бројот на патници кои сигурно одат на овој натпревар моментално изнесува 30, што значи дека ...
| | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 8° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Палермо Натпреварот ќе се одигра во недела 26.10.2014 со почеток од 15.00 часот. Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 денари како на приложената уплатница(клик) . Доколку по објавувањето на цените на картите, цената на влезницата ја надминува уплатената сума, потребно е да извршите дополнителна уплата за разликата во цената. Рокот за пријавување е недела 12.10.2014 година до 18:00 часот, до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз до Торино и сместување, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да не контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи само за ...
сите 2 | | | веќе видена

Вечерва стигна и официјална потврда на она што со месеци наназад се шпекулираше и најавуваше. Имено, претседателот на Серија А, Маурицио Берета и официјално потврди дека Супер Купот на Италија помеѓу Јувентус и Наполи ќе се одигра на 22 декември во Доха, Катар.
сите 19 | | | веќе видена

По вчерашниот триумф во дербито со екипата на Рома, тренерот Алегри на своите фудбалери им даде одмор од два дена до среда, кога тимот повторно ќе започне со тренинзи во Виново. Но, тоа не важи и за 15-те фудбалери кои имаат репрезентативни обврски и кои уште денес треба да се појават на трнинг со своите селекции. Ова се фудбалерите на Јувентус кои во следните десетина дена ќе имаат ангажман за репрезентациите за кои настапуваат. Буфон, Бонучи, Киелини, Огбона, Пирло, Маркизио и Џовинко со репрезентацијата на Италија имаат квалификациски натпревари против Азербејџан во Палермо на 10 октомври и гостување во Малта на 13 октомври. Стефан Лихштајнер со репрезентацијата на Швајцарија на 9 октомври гостува во Словенија, а на 14 октомври го очекува исто така гостување во Сан Марино. Партис Евра и Пол Погба со репрезентацијата на Франција ќе одиграат два пријателски натпревари против Португалија на 11 октомври во Париз и на 14 октомври во Ереван против Ерменија. Кингсли Коман со младата репрезентација на Франција ...
сите 4 | | | веќе видена

Андреа Пирло се враќа во тимот за мечот со Рома откако поради повреда ги пропушти првите пет кола од новата сезона во Серија А. Сепак, тој најверојатно нема да настапи на овој меч, барем не од самиот почеток. бидејќи тренерот Алегри не сака да ризикува и смета дека Пирло не е комплетно подготвен за настап. Во тимот не се повикани Ромуло, Барѕаљи и Мароне кои поради повреда ќе го пропуштат натпреварот со Рома. Ова се повиканите фудбалери за утрешниот натпревар: 1 Буфон 3 Киелини 4 Касерес 5 Огбона 6 Погба 7 Пепе 8 Маркизио 9 Мората 10 Тевез 11 Коман 12 Џовинко 14 Љоренте 19 Бонучи 20 Падоин 21 Пирло 22 Азамоа 23 Видал 26 Лихштајнер 30 Сторари 33 Евра 34 Рубињо 37 Переира 38 Матиело
сите 4 | | | веќе видена

Џанлука Роки од Фиренца ќе биде главен судија на натпреварот од шестото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Рома кој се игра во недела од 18 часот. За Роки ова е 25-ти натпревар на Јувентус на кој ќе ја дели правдата, а на досегашните 24 бјанконерите имаат скор од 18 победи, 3 нерешени и 3 порази. Помошници на Роки ќе бидат Фаверани и Стефани , дополнителни асистенти се Антонио Дамато и Лука Банти , а четврт судија ќе биде Бјанки .
сите 45 | | | веќе видена

next