Азамоа: Сакам да ја завршам кариерата во Јувентус


Репрезентативецот на Гана во редовите на Јувентус истакна дека и покрај интересот на другите клубови, размислува само за едно нешто, а тоа е црно-белиот дрес. “ Интересот на Арсенал? Потпишав нов договор со Јувентус и тоа ми е најважно. Не се гледам себе си во некој друг клуб .” “ Мојот сон е да ја завршам кариерата во Јувентус. Многу фудбалери би сакале да се на моето место и да го носат овој дрес, но јас ја имам таа среќа .” – истакна Квадво. Азамоа е на подготовки со репрезентацијата на Гана за светското првенство во Бразил, по што најавува атак на четвртата последователна титула во домашното првенство, како и што подобар пласман во Лигата на Шампионите. “ Мојата иднина е во Јувентус. По Светското првенство ќе се обидеме повторно да ја освоиме Италија и Европа, каде сакаме да оставиме подобар впечаток од минатата сезона . ” – заврши Азамоа.
| | веќе видена | слични

Денес се навршуваат 10 години од смртта на Умберто Ањели , татко на Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели и брат на легендарниот Џани Ањели. Умберто Ањели е најмладиот Претседател во историјата на Јувентус, позиција на која застанал на возраст од 21 година (1955 година). Со неговото повторно доаѓање на претседателската позиција во клубот во 1994, Јувентус го остварува најголемиот успех во својата историја на меѓународната сцена, освојувајќи ја Европа и покорувајќи го Светот. Grazie Dottore!
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев рече дека на следните изборни листи на СДСМ 50 отсто од кандидатите ќе бидат жени. „Ние сме предводници на концептот 50-50 на застапеност ...
сите 509 | | | веќе видена

Владата на Зоран Заев го жртвува развојот на државата заради поткуп на гласачите, вели професор д-р Трајко Славески, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 170 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Нашата програма ќе се базира на работа, работа и само работа на сите полиња исто како да го имаме добиено датумот, исто како да бркаме исполнување на сите ...
сите 155 | | | веќе видена

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 136 | | | веќе видена

Ќе го почнам ова денешно обраќање, со еден цитат кој совршено се вклопува со денешните мигови „Времето е неподносливо тешко, проблемите надвиснале, но не ...
сите 275 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азамоа: Сакам да ја завршам кариерата во Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: