Јувентус

Ромуло, Барѕаљи, Пирло и Мароне поради повреда го пропуштаат гостувањето во Мадрид каде Јувентус утре го игра натпреварот против Атлетико со почеток од 20.45 часот. Во тимот се враќа Мартин Касерес кој ги пропушти последните два натпревари во Серија А. Ова се повиканите фудбалери за утрешниот натпревар: 1 Буфон 3 Киелини 4 Касерес 5 Огбона 6 Погба 7 Пепе 8 Маркизио 9 Мората 10 Тевез 11 Коман 12 Џовинко 14 Љоренте 19 Бонучи 20 Падоин 22 Азамоа 23 Видал 26 Лихштајнер 30 Сторари 33 Евра 34 Рубињо 37 Переира 38 Матиело
сите 4 | | | веќе видена

Германскиот интернационален судија Феликс Брих ќе ја дели правдата на натпреварот од второто коло од Лигата на Шампионите помеѓу Атлетико Мадрид и Јувентус кој се игра во среда од 20:45 на Винсенте Калдерон. Ова е прв натпревар на кој Брих ќе му суди на Јувентус, судија кој го судеше минатогодишното финале од Европа Лигата помеѓу Бенфика и Севиља кое се одигра во Торино. Помошници на Брих ќе бидат неговите сонародници Борш и Луп, дополнителни асистенти се Данкерт и Фриц, а четврт судија ќе биде Марко Ашмилер.
сите 2 | | | веќе видена

Ромуло, Касерес, Барѕаљи, Пирло и Мароне поради повреда го пропуштаат гостувањето во Бергамо каде Јувентус утре го игра натпреварот против Аталанта со почеток од 20.45 часот. Ова се повиканите фудбалери за утрешниот натпревар: 1 Буфон 3 Киелини 5 Огбона 6 Погба 7 Пепе 8 Маркизио 9 Мората 10 Тевез 11 Коман 12 Џовинко 14 Љоренте 19 Бонучи 20 Падоин 22 Азамоа 23 Видал 26 Лихштајнер 30 Сторари 33 Евра 34 Рубињо 37 Переира 38 Матиело
сите 82 | | | веќе видена

Даниеле Орсато ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Аталанта и Јувентус кој се игра во сабота од 20.45. Орсато во својата кариера има судено на 18 натпревари на Јувентус на кои бјанконерите забележале 5 победи, 9 нерешени резултати и 4 порази. Помошници на Орсато ќе бидат Џалатини и Бјанки , зад гол линиите Червељера и Меркиори , а четврт судија ќе биде Прети .
сите 3 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од Лигата на Шампионите: Олимпијакос - Јувентус Натпреварот ќе се одигра во среда 22.10.2014 со почеток од 20:45 часот. За натпреварот кој се игра во Пиреа организираме и заедничко патување на натпреварот, но со оглед на тоа дека досега веќе имаме 26 уплати за барања на карти, не можеме да Ви гарантираме сигурно обезбедување на билет за натпреварот. Барање за карта за натпреварот се врши со уплата на аконтација од 3.100 ден . Кога ќе бидат објавени цените на картите и доколку истите бидат одобрени, ќе треба да доплатите одредена сума доколку исносот на картата е повисок. Продолжениот рок за пријавување (откако веќе заврши првично предвидениот и истиот беше продолжен од Торино) е вторник 30.09.2014 година, до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Доколку не успееме да обезбедиме доволен број на ...
| | веќе видена

На вчерашниот состанок на бордот на директори на Јувентус беше усвоен нацрт финансискиот извештај за финансиската 2013/2014 година. Имено, Јувентус ја заврши финансиската 2013/2014 година со загуба од 6.7 милиони евра, минус кој ќе биде покриен од расположливите резерви. И покрај негативниот финансиски резултат, од година во година забележлив е тренд на подобрување на финансиските резултати на клубот, со оглед дека минусот во 2011-тата изнесуваше 95 милиони евра, во 2012-тата 48 милиони, 2013-тата 15.9 милиони и годинава тој минус е 6.7 милиони евра.
сите 4 | | | веќе видена

Мартин Касерес, Андреа Барѕаљи, Андреа Пирло и Лука Мароне поради повреда го пропуштаат натпреварот против Чезена кој се игра утревечер на Јувентус арената со почеток од 20.45 часот. Ова се повиканите фудбалери за утрешниот натпревар: 1 Буфон 2 Ромуло 3 Киелини 5 Огбона 6 Погба 7 Пепе 8 Маркизио 9 Мората 10 Тевез 11 Коман 12 Џовинко 14 Љоренте 19 Бонучи 20 Падоин 22 Азамоа 23 Видал 26 Лихштајнер 30 Сторари 33 Евра 34 Рубињо 37 Переира 38 Матиело
сите 2 | | | веќе видена

Пјеро Џакомели ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Јувенту с и Чезена кој се игра во рамките на 4-тото коло од Серија А, во среда од 20.45 часот во Торино. Ова е втор натпревар во кариерата на кој Џакомели ќе ја дели правдата на фудбалерите на Јуве, по победата над Болоња во Торино во април со 1:0. Негови помошници ќе бидат Галони и Тегони , дополнителни судии се Маса и Абатиста , а четврт судија ќе биде Тонолини .
сите 3 | | | веќе видена

Во интервју за Марка, Алваро Мората не го крие задоволството од престојот во Торино. Тој се заблагодари на своите соиграчи кои му помогнале да се прилагоди на новата средина. „Моето доаѓање во Торино е најдоброто нешто што можеше да ми се случи. Среќен сум овде. Го сакам градот, тимот ме пречека на најдобар можен начин и се чувствувам феноменално. Ова е најдоброто место за мене. Многу брзо закрепнав (од повредата на коленото). Играњето за Реал Мадрид беше еден моите соништа, но сега сум во Јувентус што е нов предизвик во мојата кариера. Да се игра во Серија А со ваков тим на Јуве е исто така мој сон. Сега мораме да одиме натпревар по натпревар во остварување на нашите цели. Беше тешко да се остави Мадрид, но кога тим како Јуве ме побара, тоа во голема мерка ми ја зголеми самодовербата која толку ми беше потребна. Мората посебно истакна еден играч од тимот кој му помага да се прилагоди во Торино, негов омилен играч од претходно. „Собирав топки на натпревар кога го гледав Фернандо Љоренте како игра на Висенте ...
сите 2 | | | веќе видена

Најдобриот италијански судија и еден од најдобрите судии во светот Никола Рицоли ќе ја дели правдата на натпреварот помеѓу Милан и Јувентус кој се игра во сабота во Милано со почеток од 20.45 часот. Рицоли во својата досегашна кариера бил главен судија на 27 натпревари на Јуве, а бјанконерите имаат скор од 12 победи, 9 нерешени натпревари и 6 порази. Помошници на Рицоли ќе бидат Падован и Добош , четврт судија ќе биде Вуото , а дополнителни судии се Џанлука Роки и Андреа Џервазони .
сите 52 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 6° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Рома Натпреварот ќе се одигра во недела 05.10.2014 со почеток од 18.00 часот. Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 денари како на приложената уплатница(клик) . Доколку по објавувањето на цените на картите, цената на картата ја надминува уплатената сума од 50 евра, потребно е да извршите дополнителна уплата за разликата во цената. Во износот е вклучена и банкарската провизија која ја плаќаме при уплатите во Италија. Рокот за пријавување е вторник 23.09.2014 година до 10:00 часот, до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз до Торино и сместување, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. Понудата важи за регистрирани членови за сезоната 2014/2015. ...
| | веќе видена

Утрово Леонардо Бонучи на својот веб сајт излезе со одлично соопштение и став во пресрет на почетокот на Лигата на Шампионите. Еве што Лео има да им каже на фановите на Јуве: “ Добро утро на сите. Ако добриот ден по утрото се познава, ова првенство ќе биде убаво и тешко, гледајќи го добриот старт на останатите тимови, покрај нас и Рома. Тоа е најголемиот поттик во што цврсто верувам дека шампионскиот тим има само една обврска, а тоа е постојано победување. Сега следува Лигата на Шампионите! Важно натпреварување каде што имаме само една цел годинава – Да бидеме главни актери како и во Италија!!! Атлетико Мадрид ни покажа како треба во тој поглед. Затоа, ќе дадеме се од себе до последната капка пот. Тогаш, теренот ќе покаже дали тоа ќе биде Јувентус или не. Значи, нека победи најдобриот тим и FORZA JUVE ЗАСЕКОГАШ!!! “
сите 7 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од Лигата на Шампионите: Јувентус – Олимпијакос Натпреварот ќе се одригра во вторник 04.11.2014 со почеток од 20:45 часот. Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 денари како на приложената уплатница(клик) . Доколку по објавувањето на цените на влезниците, цената на картата ја надминува уплатената сума од 50 евра, потребно е да извршите дополнителна уплата за разликата во цената. Во износот е вклучена и банкарската провизија која ја плаќаме при уплатите во Италија. Рокот за пријавување е вторник 07.10.2014 година, до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз до Торино и сместување, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. Понудата важи за регистрирани членови за сезоната 2014/2015. Доколку не ...
сите 2 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 4° коло од Серија А: Јувентус – Чезена Натпреварот ќе се одигра во среда 24.09.2014 со почеток од 20.45 часот. Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 денари како на приложената уплатница(клик) . Доколку по објавувањето на цените на картите, цената на картата ја надминува уплатената сума од 50 евра, потребно е да извршите дополнителна уплата за разликата во цената. Во износот е вклучена и банкарската провизија која ја плаќаме при уплатите во Италија. Рокот за пријавување е среда 17.09.2014 година до 08:00 часот, до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз до Торино и сместување, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. Понудата важи за регистрирани членови за сезоната 2014/2015. Доколку не ...
сите 3 | | | веќе видена

Џорџо Киелини поради суспензија, а Пирло, Видал и Мароне поради повреда ќе го пропуштат утрешниот меч против Удинезе на домашен терен. По повредите во тимот се враќаат Алваро Мората и Андреа Барѕаљи кои натпреварот ќе го започнат од клупата за резерви. Ова се повиканите фудбалери за утрешниот натпревар: 1 Буфон 2 Ромуло 4 Касерес 5 Огбона 6 Погба 7 Пепе 8 Маркизио 9 Мората 10 Тевез 11 Коман 12 Џовинко 14 Љоренте 15 Барѕаљи 19 Бонучи 20 Падоин 22 Азамоа 26 Лихштајнер 30 Сторари 33 Евра 34 Рубињо 37 Переира 38 Матиело
сите 6 | | | веќе видена

Јувентус има сјајна иднина ако се суди според настапот на младите фудбалери кои се во сопственост на клубот и кои со успех настапуваат во црно-белиот дрес, клубовите каде се на позајмица и репрезентациите чиј дрес го носат. По Пол Погба, Доменико Берарди, Кингсли Коман, Симоне Ѕаѕа , денес во Италија топ тема помеѓу познавачите во калчото, а посебно кај фановите на Јуве е Стефано Стураро . 21 годишниот фудбалер од средниот ред кој летово Јувентус го купи од Џенова (и го одстапи на позајмица во тековната сезона) постигна гол и имаше асистенција во победата на младите аѕури над селекцијата на Кипар. Но, не само тоа. Се зборува за одличниот настап на Стураро на кој му предвидуваат блескава иднина во дресот на аѕурите. “ Наследник на Даниеле Де Роси, Гатузо со многу подобро чувство за асистенција и подобар удар ” … се едни од споредбите кои можат да се прочитаат и пофалби за играта на фудбалерот(видео) . Гол на денешниот натпревар постигна и дефанзивецот Даниеле Ругани (видео) кој е во ко-сопственост со екипата ...
сите 9 | | | веќе видена

Јувентус излезе со официјално соопштение за случајот ‘Киелини’ по обвинувањата на менаџерот на селекцијата на Италија Габриеле Ориали, поради враќањето на Џорџо Киелини во Торино. Имено, Киелини поради повреда нема да биде во комбинација за гостувањето во Осло, но и покрај тоа стручниот штаб на аѕурите сакаше фудбалерот да патува со тимот во Норвешка. Од Јувентус пак, го повикаа фудбалерот назад во Виново каде сакаат фудбалерот да го продолжи процесот на рехабилитација под нивен надзор. “ По актуелните настани поврзани со ослободувањето на Џорџо Киелини од репрезентативните обврски, фудбалскиот клуб Јувентус сака да ја потврди заложбата за соработка со Италијанската фудбалска федерација, како што тоа беше случај и во минатото, повеќе од еден век. Објавеното соопштение за фудбалерот и алузивните коментари на тим менаџерот Габриеле Ориали не ја менуваат таа наша заложба. Ние не можеме да влеземе во отворен судир со здравиот разум, ниту со потребата за опоравувањето на повреден фудбалер кој не може да биде ...
сите 2 | | | веќе видена

Симоне Ѕаѕа* заработи повик во репрезентацијата на Италија. Можеби ако тој беше странец, неговиот гол против Каљари (видео) во Италија ќе се славеше далеку повеќе. Оние кои го познаваат добро ги паметат неговите акробатски голови во дресот на Асколи: голови со ножички и петта, споредувајќи го дури и со Златан Ибрахимовиќ . Секако, спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи , одсекогаш веруваше во Ѕаѕа . Паратичи го поминуваше речиси секој понеделник во 2013-тата посетувајќи го Коман за да го убеди да се пресели во Јувентус . Тој го правеше речиси истото и со Ѕаѕа , откако фудбалерот беше во младинскиот погон на Аталанта . Паратичи бесплатно го донесе со себе во Сампдорија , коцкајќи се со дете кое има талент и одлучност. Потоа, Паратичи го купи Ѕаѕа во Јувентус , тим полн со одлични напаѓачи, но знаејќи дека времето на Ѕаѕа наскоро ќе дојде. А можеби и навистина ќе дојде. Конте го сакаше Ѕаѕа во тимот. Токму затоа и вечерва ќе го започне натпреварот против Холандија . Па дури тогаш сите ќе ја сфатат ...
сите 2 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус деновиве се наоѓа во Нион каде денес и утре учевствува на форумот на тренери на елитните клубови во организација на УЕФА. Од Нион, во интервју за ‘Скај Спорт’ тренерот Алегри даде свое видување на штотуку завршениот летен преоден рок. ‘Среќен сум со направените трансфери од страна на менаџментот на клубот. Моравме да го зајакнеме тимот со фудбалери од висока класа, но тоа не се случи, исто така поради тоа што во Европа постојат клубови со потполно различни буџети – погледнете ги само вложувањата кои ги направи Манчестер Јунајтед. Купување на фудбалери кои нема да донесат дополнителен квалитет навистина нема смисла. Подобро да го задржете истиот тим, кој веќе има одлична основа. Го имаме потребното за добар настап во Лигата на Шампионите.’ ‘Видал? Тој никогаш не беше на продажба. Од клубот уште на почетокот ми кажаа дека Артуро ќе остане. Го задржавме тимот дополнет со неколку одлични фудбалери кои пристигнаа. Коман? Воопшто не ме изненади, тој е тинејџер со одлични квалитети.’ ‘Целта за ...
сите 15 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од Лигата на Шампионите: Атлетико Мадрид – Јувентус Натпреварот ќе се одригра на 01.10.2014 , среда, со почеток од 20:45 часот. Резервацијата за карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 ден . Кога ќе бидат објавени цените на картите, ќе треба да доплатите одредена сума доколку исносот на картата е повисок. Во износот е вклучена и банкарската провизија која ја плаќаме при уплатите во Италија. Рокот за пријавување е недела 07.09.2014 година до 22:00 часот, до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз до Мадрид и сместување. Понудата важи за регистрирани членови за сезоната 2014/2015. Доколку не сте зачленети за тековната сезона, пријавувањето се врши со уплата од 1.600 денари.
| | веќе видена

next