Јуве и Реал ги објавија тимовите за хуманитарниот натпревар


Италијанскиот и европскиот шампион ги потврдија составите кои ќе настапат на УНЕСКО Купот , хуманитарен натпревар кој ќе се одигра во понеделник 2 јуни помеѓу легендите на двата клуба на Јувентус Арената во Торино. За домаќините, екипата на Јувентус , на овој меч ќе настапат: Алезио, Аморузо, Бириндели, Каморанези, Карера, Кименти, Давидс, Ди Ливио, Димаш, Ферара, Јулијано, Мирковиќ, Монтеро, Недвед, Падовано, Порини, Раванели, Такинарди, Такони, Торичели, Тудор, Виери и Виерховуд . Тренер на екипата ќе биде Џанлука Песото . Кај екипата на Реал Мадрид за настап се потврдени следните фудбалери: Контрерас, Карлос Санчез, Фернандо Санц, Павон, Јеро, Де ла Ред, Бутрагењо, Амависка, Мориентес, Еснајдер, Зидан, Сидорф, Карембе, Макелеле, Салгадо, Веласко, Иван Перез, Тоте и Каранка . Тренер на ‘кралевите’ ќе биде Еугенио Мартинез . Натпреварот ќе се одигра на 2 јуни од 18.30, а цената на каритете е симболична и се движи од 15 до 25 евра.
| | веќе видена | слични

Талентираниот мексикански напаѓач Карлос Вела, кој имаше одлична сезона во дресот на Реал Сосиедад, би можел ова лето да се пресели на „Сантијаго Бернабеу“. Тој беше цел и на Арсенал, кој сакаше да ја активира клаузулата што ја постави во договорот за негова продажба, со оглед дека тој претходно беше член токму на „топчиите“ и да го врати во својот тим за само 4 милиони фунти, меѓутоа самиот фудбалер истакна дека никогаш не се чувствувал убаво во Лондон и ја одби оваа понуда. Сите се зачудија како тоа Карлос Вела не сака да игра во Арсенал, меѓутоа сега на виделина излегува неговиот евентуален ангажман во европскиот првак Реал Мадрид. „Кралевите“ се подготвени на едногодишна позајмица во Реал Сосиедад да го испратат играчот од средниот Асиер Илјараменди, кој дојде во Мадрид токму од редовите на Реал Сосиедад, но немаше најдобра сезона и не се докажа на „Сантијаго Бернабеу“. Карлос Вела во редовите на Реал Мадрид ќе треба да одигра улога на „џокер“ од клупата за резервни фудбалери, тоа што изминатава сезона ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Реал Мадрид нема да настапува за италијанскиот шампион. Информацијата дека Алваро Мората ќе замине во редовите на Јувентус беше демантирана од тимот на Реал Мадрид. Шпанските медиуми во неколку наврати тврдеа дека младиот Мората ќе биде позајмен на италијанскиот шампион, но претседателот Флорентино Перез ги демантираше овие наводи. ,,Јас сум пријател со претседателот на Јувентус, Андреа Ањели, но не сум разговарал за Мората. Најискерно, шансите тој да замине во Јувентус се нула’’ изјави претседателот на Реал за медиумите во Шпанија. Алваро Мората се поврзуваше со Јувентус како дел од трансферот на Артуро Видал во шпанскиот гигант, а изминатава сезона за Реал постигна девет голови.
| | веќе видена | слични
3 копии

Синоќа се одигра ревијален натпревар помеѓу легендите на Реал Мадрид и Јувентус, а мечот го добија "кралевите" со високи 5-1. Публиката можеше да ужива во потезите и мајсториите на некогашните фудбалски ѕвезди овие два тима. Зинедин Зидан настапи за двата клуба, а покрај него во листата на стрелците се запишаа уште и Мориентес, Такинарди, Сидорф, Дел Ларед и Веласко. Инаку, овој натпревар беше хуманитарен карактер.
| | веќе видена | слични

Останато

Одлуката на Самитот на ЕУ за замрзнување на разговорите за проширувањето на Унијата, со што се одложи стартот на преговорите за членство со Северна Македонија ...
сите 181 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Пообилни врнежи на повеќе места ќе има во вечерните и ноќните ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јуве и Реал ги објавија тимовите за хуманитарниот натпревар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: