Јувентус

Фарсата наречена „Калчополи“ го добива својот крај. Врховниот суд на Италија ги отфрли двете обвиненија за спортска измама против Моџи, за кои му се закануваше затворска казна од две години и четири месеци. Третото обвинение е отфрлено поради застареност на случајот. По изјаснувањето на Врховниот суд, Јувентус излегува како морален победник, но тука не е крајот. Андреа Ањели пред извесен период најави дека Јувентус ќе бара голема оштета од Италијанската Фудбалска Федерација поради нарушениот углед и претрпените финансиски штети. Сумата која ја бара Јуве изнесува 443 милиони евра. Во продолжение ќе направиме рекапитулар за сомнителните натпревари кои директно или индиректно се однесуваат на Јуве. Од образложенијата за истите проценете дали има криминал: Џираудо и Моџи Cagliari-Juventus 1-1 Судија Racalbuto (осуден во првостепениот процес, ослободен во второстепениот). Причината поради која обвинителите го посочуваат мечот како наместен е признавањето на голот на Трезеге кој го постигнал од офсајд. Офсајд ...
сите 7 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 1/4 финалето од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Монако. Натпреварот ќе се одигра во вторник на 14.04.2015 со почеток од 20:45 часот. Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 денари како на приложената уплатница(клик) . Доколку по објавувањето на цените на картите, цената на влезницата ја надминува уплатената сума, потребно е да извршите дополнителна уплата за разликата во цената. Рокот за пријавување е понеделник 23.03.2015 до 15 часот до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз до Торино и сместување, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи ...
| | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 28° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Џенова. Натпреварот ќе се одигра во недела 22.03.2015 со почеток од 15 часот. Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 денари како на приложената уплатница(клик) . Доколку по објавувањето на цените на картите, цената на влезницата ја надминува уплатената сума, потребно е да извршите дополнителна уплата за разликата во цената. Рокот за пријавување е вторник 10.03.2015 до 10 часот до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз до Торино и сместување, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи само за регистрирани членови ...
| | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 26° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Сасуоло. Натпреварот ќе се одигра во понеделник 09.03.2015 со почеток од 21:00 часот. Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 денари како на приложената уплатница(клик) . Доколку по објавувањето на цените на картите, цената на влезницата ја надминува уплатената сума, потребно е да извршите дополнителна уплата за разликата во цената. Рокот за пријавување е понеделник 26.02.2015 до 10 часот до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз до Торино и сместување, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи само за ...
| | веќе видена

Координативниот центар на официјалните Фан Клубови ја истакна ранг листата за бројност на членови. Најброен фан клуб е Nord Est Bianconero со 1271 регистрирани јувентини. Нашиот Juventus Club Macedonia со 128 регистрирани членови го дели 239-то место од вкупно 444 фан клубови. Интересно за нас е тоа што по бројност го поминавме хрватскиот фан клуб, а Бугарите ни „бегаат“ за 4 члена. Лидер во регионот е Словенија со 178 членови. Со оглед на популацијата, можеме да заклучиме дека одлично котираме и тоа ни дава уште поголем мотив да напредуваме. ОВДЕ ве потсетуваме за поволностите кои ги носи членството во официјален фан клуб на Јувентус. Комплетната листа на фан клубови може да се симне овде FINO ALLA FINE – FORZA JUVENTUS!
| | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за напреварот од полуфиналето од Купот на Италија помеѓу Јувентус и Фиорентина. Натпреварот ќе се одигра во четврток 05.03.2015 со почеток од 20.45 часот. Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 денари како на приложената уплатница(клик) . Доколку по објавувањето на цените на картите, цената на влезницата ја надминува уплатената сума, потребно е да извршите дополнителна уплата за разликата во цената. Рокот за пријавување е петок 13.02.2015 до 10:00 часот до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз до Торино и сместување, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи само за ...
сите 2 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 24° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Аталанта. Натпреварот ќе се одигра во петок 20.02.2015 со почеток од 20.45 часот. Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 денари како на приложената уплатница(клик) . Доколку по објавувањето на цените на картите, цената на влезницата ја надминува уплатената сума, потребно е да извршите дополнителна уплата за разликата во цената. Рокот за пријавување е четврток 12.02.2015 до 10:00 часот до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз до Торино и сместување, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи само за регистрирани ...
сите 3 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 22° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Милан. Натпреварот ќе се одигра во сабота 07.02.2015 со почеток од 20.45 часот. Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 денари како на приложената уплатница(клик) . Доколку по објавувањето на цените на картите, цената на влезницата ја надминува уплатената сума, потребно е да извршите дополнителна уплата за разликата во цената. Рокот за пријавување е понеделник 26.01.2015 до 12 часот до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз до Торино и сместување, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи само за регистрирани ...
| | веќе видена

Можеби нема новини (засега) во овој период во сениорскиот состав, но затоа на иднината на Јувентус се работи постојано. Нов играч во младинскиот состав кој доаѓа од Шпанија е Пол Лирола, десен бек од редовите на Еспањол роден 1997 год член и на Шпанската младиснка репрезентација до 17 години. За calciomercato.com ги сподели своите први импресии: „Јас сум нов играч на Јувентус, сите работи (околу трансферот) се завршени. Мој идол е Лам, додека од Јувентус најмноги ми се допаѓа Погба. Кои се моите технички карактеристики? – Јас играм на позицијата на десен бек, но имам и задачи во нападот, можам да играм и во средниот ред. Освен Јувентус ме контактираа и (Манчестер) Сити и Барселона. Ќе играм во младинскиот состав. Го познавам тренерот Фабио Гросо, кој е светски шампион од 2006 година. Во младинскиот состав ги познавам Бланко Морено и Буенакаса, иако не сум играл заедно со нив, бидејќи тие се во генерацијата од 1996 год.“ Играчот доаѓа во Јувентус за износ од 700.000 еур.
сите 4 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите ни испрати понуда за барање на карти за првиот натпревар од 1/8 финалето на Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Борусија Дортмунд. Натпреварот ќе се одигра во вторник 24.02.2015 година во Торино со почеток од 20.45. Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 денари како на приложената уплатница(клик) . Доколку по објавувањето на цените на картите, цената на влезницата ја надминува уплатената сума, потребно е да извршите дополнителна уплата за разликата во цената. Крајниот рок за пријавување е четврток 22.01.2015 година до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на ...
| | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 20° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Киево. Натпреварот ќе се одигра во недела 25.01.2015 со почеток од 15 часот. Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 денари како на приложената уплатница(клик) . Доколку по објавувањето на цените на картите, цената на влезницата ја надминува уплатената сума, потребно е да извршите дополнителна уплата за разликата во цената. Рокот за пријавување е недела 11.01.2015 година до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз до Торино и сместување, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи само за регистрирани членови за ...
сите 2 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите ни испрати понуда за барање на карти за реванш натпреварот од 1/8 финалето на Лигата на Шампионите Борусија Дортмунд и Јувентус. Натпреварот ќе се одигра на 18.03.2015 година. Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.000 денари како на приложената уплатница(клик) . Доколку по објавувањето на цените на картите, цената на влезницата ја надминува уплатената сума, потребно е да извршите дополнителна уплата за разликата во цената. Крајниот рок за пријавување е четврток 08.01.2015 година до 10:00 часот до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз до Дортмунд и сместување, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи ...
сите 3 | | | веќе видена

Јувентус не успеа да се закити со првиот пехар во оваа натпреварувачка сезона, откако на пенали не успеа да го совлада Наполи и покрај двете водства во регуларниот дел од натпреварот, како и двете шанси во изведувањето на пеналите. Буфон имаше три одбрани во деветте серии, но и тоа не беше доволно. „Такви работи се случуваат. За жал ми се случи мене, односно на нас. Разочарани сме затоа што имавме три прилики со кои можевме да го добиеме натпреварот – една во продолжението и две при изведувањето на пеналите – и не го сторивме тоа. Честитки за Наполи кои успеаа да се вратат во игра од тешка ситуација. Кога поведовме на 12 минути пред крајот на продолженијата, веќе размислувавме како да не ризикуваме, особено затоа што во тие моменти ни фалеше енергија и острина. И покрај тоа, не бевме доволно фокусирани на крајот и примивме гол каков што тим што сака да победува, не смее да си дозволи. Ова беше последен натпревар за 2014 година - „Оваа година беше многу позитивна со голем број на радосни моменти, но ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 19° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Верона. Натпреварот ќе се одигра во недела 18.01.2015 со почеток од 20.45 часот. Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 денари како на приложената уплатница(клик) . Доколку по објавувањето на цените на картите, цената на влезницата ја надминува уплатената сума, потребно е да извршите дополнителна уплата за разликата во цената. Рокот за пријавување е недела 04.01.2015 година до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз до Торино и сместување, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи само за регистрирани членови за ...
| | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 1/8 финалето од Тим Купот на Италија помеѓу Јувентус и Верона. Натпреварот е предвидено да се одигра во четврток 15.01.2015 со почеток од 20.45 часот (времето на одигрување може да подлежи на промени). Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 620 денари колку што изнесува и цената на картата . Рокот за пријавување е среда 07.01.2015 година до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз до Торино и сместување, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да не контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи само за регистрирани членови за сезоната 2014/2015. FINO ALLA FINE FORZA JUVENTUS!
сите 2 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од Супер Купот на Италија помеѓу Јувентус и Наполи. Натпреварот ќе се одигра во понеделник 22.12.2014 со почеток од 18.00 часот во Доха, Катар, на “Al Sadd Jassim Bin Hamad Stadium”. Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 денари како на приложената уплатница(клик) , колку што изнесува и цената на истата. Рокот за пријавување е петок 12.12.2014 година до 08:00 часот, до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување до Доха. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да не контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи само за регистрирани членови за сезоната 2014/2015. FINO ALLA FINE FORZA JUVENTUS!
сите 2 | | | веќе видена

Вилијам Колум од Шкотска ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Јувентус и Атлетико Мадрид кој се игра во вторник од 20.45 часот. Ова ќе биде трет натпревар на кој шкотланѓанецот ќе ја дели правдата на Јувентус, откако беше главен судија во минатата сезона кога Јувентус славеше со 1:0 на гостувањето во Лион во 1/4 финалето од Лига Европа, како и во 2010-тата кога во истото натпреварување бјанконерите го свладаа тимот на Штурм од Грац со 1:0. Помошници на Колум ќе бидат неговите сонародници Мек Грејт и Чамберс, а четврт судија ќе биде Боби Маден.
сите 168 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 17° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Интер. Натпреварот е предвидено да се одигра во вторник 06.01.2015 со почеток од 15.00 часот (датумот и времето на одигрување може да подлежат на промени). Резервација на карта се врши со уплата на аконтација од 3.100 денари како на приложената уплатница(клик) . Доколку по објавувањето на цените на картите, цената на влезницата ја надминува уплатената сума, потребно е да извршите дополнителна уплата за разликата во цената. Рокот за пријавување е понеделник 08.12.2014 година до 18:00 часот, до кога треба и да го уплатите износот. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз до Торино и сместување, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти ...
| | веќе видена

Мартин Касерес, Андреа Барѕаљи, Ромуло, Квадво Азамоа и Лука Мароне поради повреда, како и Стефан Лихштајнер кој е суспендиран го пропуштаат утрешното гостување во Фиренца. Ова се повиканите фудбалери кои се во комбинација за утрешниот натпревар со Фиорентина. 1 Буфон 3 Киелини 5 Огбона 6 Погба 7 Пепе 8 Маркизио 9 Мората 10 Тевез 11 Коман 12 Џовинко 14 Љоренте 19 Бонучи 20 Падоин 21 Пирло 23 Видал 30 Сторари 33 Евра 34 Рубињо 37 Переира 38 Матиело
сите 3 | | | веќе видена

Здружението на навивачи ‘ ЈУВЕНТУС ФАН КЛУБ МАКЕДОНИЈА ‘ како официјален фан клуб на Јувентус во Македонија и претставник на Јувентус ДОК Клуб-от од Торино, со гордост ве поканува на заедничко патување на фановите од Македонија на натпревар на Јувентус во Торино. Патување кое за голем дел од фановите претставува остварување на сонот за присуство на натпревар на Јувентус и прва поголема организирана посета на фанови од Македонија на меч на Јувентус Арената во Торино. За ова наше патување го избравме натпреварот Јувентус – Емполи , меч за кој единствено би биле во можност да добиеме поголем број на карти како и по што поприфатлива цена. Право да бидат дел од ова патување кое ќе се реализира во периодот од 02 – 06 април 2015 година имаат единствено членовите на ДОК клубот кои уплатиле чланарина за тековната 2014/2015 сезона. Сите оние кои сакаат да патуваат со нас, а не се членови на клубот, можат да уплатат чланарина најдоцна до 25 декември 2014 како би биле дел од тимот кој ќе патува за Торино. Цената на ...
| | веќе видена

next