Јувентус

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 29-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Сасуоло. Натпреварот ќе се одигра во петок 11.03.2016 година во Торино со почеток од 20.45 часот . За сите оние кои се заинтересирани, рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до среда 24 февруари до 20 часот до кога треба да уплатите и резервација за картата во износ од 3.100 денари . Во случај да не успееме да добиеме доволен број на карти од Торино, уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи ...
| | веќе видена

За оние кои сеуште не ги знаат вредностите на „позадинската“ работа на клубот, еве еден одличен пример за способноста на Марота и Паратичи. По обезбедувањето на Мандрагора и Сенси (во соработка со Сасуоло), перспективните таленти на Италија, во овој зимски преоден рок следи случајот со младиот Мбаје Диање (Mbaye Diagne), напаѓач роден во Сенегал. Јувентус летото во 2013 го обезбеди потписот на овој талент (роден 1991 г.), тогаш опишан од некои медиуми како „новиот Балотели“, за 30.000 ЕУР. Потоа следеа позајмици во Лирсе (Белгија), Ал Шабаб (Саудиска Арабија), за повторно во 2015 да стигне во Вестерло (Белгија), од што се присобраа 400.000 ЕУР. Во 2015 следи позајмица во Ујпешт (Унгарија), со опција за 50% од сите негови следни продажби. Унгарците сега ќе го продадат играчот на Спортинг од Лисабон, за 1.5 милиони ЕУР, од кои на Јувентус им следува 750.000. Кога ќе се собере со претходните приходи од позајмиците, вкупно 1,15 мил ЕУР профит за Јувентус со вложени 30.000, за помалку од 3 години. FORZA ...
сите 2 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 25-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Наполи. Натпреварот ќе се одигра во сабота 13.02.2016 година во Торино со почеток од 20.45 часот . За сите оние кои се заинтересирани, рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до недела 31 јануари до 20 часот до кога треба да уплатите и резервација за картата во износ од 3.100 денари . Во случај да не успееме да добиеме доволен број на карти од Торино, уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи ...
сите 10 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 21-то коло од Серија А помеѓу Јувентус и Рома. Натпреварот ќе се одигра во недела 24.01.2016 година во Торино со почеток од 20.45 часот . За сите оние кои се заинтересирани, рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до недела 10 јануари до 20 часот до кога треба да уплатите и резервација за картата во износ од 3.100 денари . Во случај да не успееме да добиеме доволен број на карти од Торино, уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи за ...
| | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 18-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Верона. Натпреварот ќе се одигра во среда 06.01.2016 година во Торино со почеток од 15.00 часот (датумот и часот може да подлежат на промена). За сите оние кои се заинтересирани, рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до понеделник 14 декември до 20 часот до кога треба да уплатите и резервација за картата во износ од 3.100 денари . Во случај да не успееме да добиеме доволен број на карти од Торино, уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè ...
| | веќе видена

Здружението на навивачи ‘ ЈУВЕНТУС ФАН КЛУБ МАКЕДОНИЈА ‘ како официјален фан клуб на Јувентус во Македонија и претставник на Јувентус ДОК Клуб-от од Торино, со гордост Ве поканува на заедничко патување на фановите од Македонија на натпревар на Јувентус во Торино. По успешно реализираното патување во април оваа година кога 40 члена група од Македонија присуствуваше на натпреварот Јувентус – Емполи, доживувајќи ја грандиозноста на Јувентус Арената каде секое ќоше е исполнето со богата историја и ужувајќи во убавините на Торино кој уште на прв поглед плени со својата убавина и прекрасна архитектура, на Ваше барање и оваа сезона се решивме за организација на ново патување, кое за дел од Вас претставува оставрување на детскиот сон за присуство на натпревар на Јувентус Арената. За ова наше патување го избравме натпреварот Јувентус – Палермо , меч за кој би биле во можност да добиеме поголем број на карти и по прифатлива цена. Цената на комплетниот аранжман изнесува 14.260 денари (230 евра) со можност за плаќање ...
| | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 16-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Фиорентина. Натпреварот ќе се одигра во недела 13.12.2015 година во Торино со почеток од 20.45 часот . За сите оние кои се заинтересирани, рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до недела 29 ноември до 18 часот до кога треба да уплатите и резервација за картата во износ од 3.100 денари . Во случај да не успееме да добиеме доволен број на карти од Торино, уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата ...
сите 2 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од шестото коло од Лигата на Шампионите помеѓу Севиља и Јувентус . Натпреварот ќе се одигра во вторник 08.12.2015 година во Севиља со почеток од 20.45. За сите оние кои се заинтересирани за карти за овој натпревар рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до петок 20 ноември до 08 часот до кога треба да ја уплатите и резервацијата за картата. Цената на картата за овој натпревар изнесува 45 евра, односно 2.790 денари. Во случај да не успееме да добиеме доволен број на карти од Торино, уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Севиља. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . ...
| | веќе видена

Вторник, рано наутро. Десетчлената група од Скопје ‘полета’ за Дортмунд. Заминавме на патување исполнето со големи очекувања. За некои од нас се ближеше остварувањето на сонот, за прв пат од блиску да го бодриме нашиот Јуве. Поголемиот дел пак, веќе неколкупати предходно го имаа доживеано тоа чувство, но сепак не беа ништо помалку возбудени од нас ‘дебитантите’. Најважен фактор за остварување на овој сон беше желбата. Втор, иако доста значаен, секако се парите. Прецизното планирање и организација секако ни одеше во прилог, што подразбира добра информираност, навремено резервирање на карта за превоз, сместување и обезбедување на најважното, светиот билет за влез на натпреварот. Со сето тоа, значително заштедивме како на финансиски план, така и на време и живци Сите коцки беа подредени и со нетрпение се очекуваше пристигнувањето на трибина. Скопје – Дортмунд, Вестфален, Дилзелдорф со многуте пабови, Гелзеркирхен и Шалке Арена, за на крај долго очекуваниот Гладбах и Борусија Парк. Со химната на Лигата на ...
сите 2 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 13-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Милан. Натпреварот ќе се одигра во сабота 21.11.2015 година во Торино со почеток од 20.45 часот . За овој натпревар веќе имаме 8-мина членови кои имаат уплатено резервација за карта, а доколку има дополнително заинтересирани, рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до недела 8 ноември до 18 часот, до кога треба да уплатите и резервација за картата во износ од 3.100 денари . Во случај да не успееме да добиеме доволен број на карти од Торино, уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и ...
| | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Манчестер Сити. Натпреварот ќе се одигра во среда 25.11.2015 година во Торино со почеток од 20.45. Рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до среда 4 ноември до 12 часот . Цените на билетите (клик) се веќе објавени на сајтот на Јуве, а во пријавата треба да наведете за која трибина барате карта и да извршите уплата за истата најдоцна до среда 4 ноември . Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи само за регистрирани членови за сезоната 2015/2016. FINO ALLA FINE FORZA ...
сите 2 | | | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од Серија А помеѓу Јувентус и Торино. Натпреварот ќе се одигра во сабота 31.10.2015 година во Торино со почеток од 18.00 часот . За сите оние кои се заинтересирани рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до недела 18 октомври до 15 часот, а веднаш потоа треба да уплатите и резервација за картата . Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи само за регистрирани членови за сезоната 2015/2016. FINO ALLA FINE FORZA JUVENTUS!
| | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од четвртото коло од Лигата на Шампионите помеѓу Борусија Менхенгладбах и Јувентус . Натпреварот ќе се одигра во вторник 03.11.2015 година во Менхенгладбах со почеток од 20.45. За овој натпревар веќе имаме 16 пријавени патници и се надеваме дека ќе обезбедиме доволен број на карти за сите пријавени, а за оние кои се дополнително заинтересирани рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до недела 11 октомври до 20 часот до кога треба да ја уплатите и резервацијата за картата. Цената на картата за овој натпревар изнесува 30 евра. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Менхенгладбах. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи само за ...
| | веќе видена

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од третото коло од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Борусија Менхенгладбах. Натпреварот ќе се одигра во среда 21.10.2015 година во Торино со почеток од 20.45. За овој натпревар веќе имаме 4 пријавени патници, а за оние кои се заинтересирани рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до понеделник 5 октомври до 20 часот . Цените на билетите (клик) се веќе објавени на сајтот на Јуве, а во пријавата треба да наведете за која трибина барате карта и да извршите уплата за истата најдоцна до среда 7 октомври . Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на ...
сите 3 | | | веќе видена

За овој Јувентус нема повеќе изговори! И не смее да има! Доволно беа коментарите од типот: “Тимот доста се промени, го напуштија клучните играчи. Треба време да се воиграат новите и сл.” НЕ, НЕ и НЕ! Ваквите коментари веќе не смее ни одблиску да бидат оправдување за овој Јувентус. Барем не против тимови како Фросиноне, Киево и Удинезе кои не можат да бидат совладани на Јувентус Арената во Торино. Пред само три месеци тимот ја имаше најсупешната сезона во последните петнаесетина години: по четврти пат во низа освојувајќи го Скудетото, беше вице шампион на Европа, а по 20 години пауза успеа да го освои и Купот на Италија. Но, да се вратиме малку наназад … И покрај поразот во финалето од Лигата на Шампионите, крајот на сезоната донесе нови убави работи за Јувентус. Иако уште не започнат преодниот рок, бјанконерите веќе ги договорија трансферите на Сами Кедира и Пауло Дибала. Сепак, навидум нешто тука не беше како што треба. На овој страшен тим кој имаше одлична сезона, беа додадени освојувачот на светската ...
сите 22 | | | веќе видена

Сите бјанконери се навикнавме на 4-годишна доминација која речиси во ниту еден момент не беше доведена во прашања. Момците во црно-бел дрес не „разгалија“ со тоа што постојано победува, дури и кога играа лошо, што е одлика на големите тимови. На сите ни е добро позната Дарвиновата теорија дека не опстанале најсилните туку оние што најдобро се прилагодиле на новонастанатите услови. Свесни бевме дека ќе дојде моментот кога Пирло ќе го соблече светиот дрес и Тевез ќе се врати во родниот Буенос Аирес, но потајно се надевавме дека ќе останат барем уште сезонава. Како што велат од управата на Јуве, на средина на минатата сезона и Пирло и Тевез ги известиле Марота и компанија дека ова им е последна сезона во Јуве. Моментот што сметам дека ја раздрма управата беше трансферот на Видал. Се случи набрзина и неочекувано. Лично мислам дека Тевез и Пирло беа многу повлијателни на играта на Јуве од Видал, но тоа нека остане за некоја друга статија. Имајќи ги сите овие работи во предвид, Ањели, Марота и останатите имаа ...
сите 3 | | | веќе видена

На денешната прес конференција во Виново која го означи стартот на подготовките на Јувентус на која зборуваа Алегри и Марота , неизбежно прашање беше заминувањето на Артуро Видал кое деновиве е топ тема во клубот. Запрашан за трасферот на Артуро во Баерн, Марота изјави: “ Секогаш нагласувавме дека нe ги продаваме нашите најдобри фудбалери сè додека самите тие не го побараат тоа. Карлос Тевез побара да се врати во Аргентина, а Пирло одлучи дека сака ново искуство во кариерата. Огбона побара да има поголема минутажа, а Видал исто така беше запрашан пред состанокот со Баерн .” “ Артуро ми потврди дека сака едно поинакво искуство и промена во неговата кариера. Германците му понудија петгодишен договор што е доста значајно за неговата кариера .” – истакна Марота.
сите 32 | | | веќе видена

По заминувањето на Артуро Видал во Баерн Минхен кое треба да се официјализира во следните денови, бјанконерите тргнуваат во офанзива по фудбалер кој ќе го замени чилеанецот на позицијата ‘trequartista’ на која и најчесто настапуваше во минатата сезона. Прва цел на челниците на Јуве е германскиот репрезентативец и фудбалер на Баерн, Марио Геце . Иако на 23 годишна возраст, Геце има огромно искуство зад себе, освојувајќи го Светското првенство со репрезентацијата на Германија минатата година, на четири пати ја освојуваше Бундес лигата (по два пати со Борудија Дортмунд и Баерн Минхен), а има и едно финале во Лигата на Шампионите со Борусија Дортмунд. Цената на фудбалерот е над 40 милиони евра, нешто што би било пречка за неговиот трансфер во Јувентус , но Марота и Паратичи не се откажуваат така лесно и прават напори за негово доведување во Торино во новата сезона. Во денешното интервју кое го имаше за goal.com , самиот фудбалер со низа пофални зборови за екипата на Јувентус . “ Јувентус не случајно играше во ...
сите 3 | | | веќе видена

Управата на Јуве е храбра и мудра, а тоа го докажа лани продавајќи го Имобиле и доведувајќи го Мората. Марота и Паратичи имаат храброст да прават непопуларни трансфери, бидејќи да се продаде еден идол како Видал е операција која нема да биде лесно прифатена, со оглед на тоа што Чилеанецот е миленик на публиката, а особено е копмплицирано после заминувањето на Тевез и Пирло. Управата на Бјанконерите знае што треба да се прави, а особено знае дека штом се продава Видал, сега е правиот момент, откако ја освои Копа Америка, а не следната година кога ќе има уште една година од договорот (до 2017) и вредноста ќе му биде преполовена. Оваа управа е способна и свесна дека откако ќе го продаде Кралот, неговите замени се спремни – тука е Переира кој мора да игра повеќе, а истотака и Стураро кој заслужува повеќе простор. Успесите на клубовите се движат во циклуси. Овој циклус се ближи кон крајот и неопходни се промени и нови мотивирани играчи за да се продолжи на победничките патеки. Базата на носителите на играта ...
| | веќе видена

Она што одамна се најавуваше денес доби и официјална потврда од клубот. Карлос Тевез по две сезони го напушта Јувентус и преминува во екипата на Бока Јуниорс . Желбата на фудбалерот за враќање во својата татковина беше главниот мотив за овој трансфер и покрај тоа што имаше уште една година важност од договорот со Јувентус. Сепак, се чини дека Тевез премногу рано се одлучи за враќање во Аргентина бидејќи со настапите во црно-белиот дрес во изминатите две сезони покажа дека има уште многу да понуди во најдобрите натпреварувања ширум Европа. Според договорот помеѓу двата клуба, Бока Јуниорс ќе му плати на Јувентус 6.5 милиони евра за трансферот на Тевез . Од друга страна, бјанконерите привремено до 30 јуни 2017 година ќе го добијат 18 годишниот Гуидо Вадала за што ќе платат 3.5 милиони евра , со можност за откуп на неговиот договор за сума од 9.4 милиони евра, опција која можат да ја искористат до 20 април 2017 година. Бјанконерите исто така од сезоната 2017/2018 ќе имаат предност за откуп на договорите на уште ...
сите 33 | | | веќе видена

next