Карти за натпреварот Јувентус – Фиорентина

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 16-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Фиорентина. Натпреварот ќе се одигра во недела 13.12.2015 година во Торино со почеток од 20.45 часот . За сите оние кои се заинтересирани, рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до недела 29 ноември до 18 часот до кога треба да уплатите и резервација за картата во износ од 3.100 денари . Во случај да не успееме да добиеме доволен број на карти од Торино, уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по уплатата на износот, од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата ...
| | веќе видена | слични

Здружението на навивачи ‘ ЈУВЕНТУС ФАН КЛУБ МАКЕДОНИЈА ‘ како официјален фан клуб на Јувентус во Македонија и претставник на Јувентус ДОК Клуб-от од Торино, со гордост Ве поканува на заедничко патување на фановите од Македонија на натпревар на Јувентус во Торино. По успешно реализираното патување во април оваа година кога 40 члена група од Македонија присуствуваше на натпреварот Јувентус – Емполи, доживувајќи ја грандиозноста на Јувентус Арената каде секое ќоше е исполнето со богата историја и ужувајќи во убавините на Торино кој уште на прв поглед плени со својата убавина и прекрасна архитектура, на Ваше барање и оваа сезона се решивме за организација на ново патување, кое за дел од Вас претставува оставрување на детскиот сон за присуство на натпревар на Јувентус Арената. За ова наше патување го избравме натпреварот Јувентус – Палермо , меч за кој би биле во можност да добиеме поголем број на карти и по прифатлива цена. Цената на комплетниот аранжман изнесува 14.260 денари (230 евра) со можност за плаќање ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со овластување на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, обвинителката Лиле Стефанова и понатаму останува надлежна за предметите што го водеше СЈО, ...
сите 218 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 271 | | | веќе видена

Кој секс повеќе го сакате, утрински или ноќниот, или можеби преферирате секс преку ден. Доколку спаѓате во еден од овие хороскопски знаци тогаш на вас ви е ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карти за натпреварот Јувентус – Фиорентина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: