еРепортер

Тројца инженери, меѓу кои и Македонски државјанин, киднапирани во Сирија Тројца Европејци, меѓу кои и еден македонски државјанин, кои работат за италијанска ...
сите 78 | | | веќе видена

Мапа на интелигенција на Европа: Македонците четврти по интелигенција од народите на бивша ЈУ Чешкиот математичар и лингвист Јакоб Мариан објави на својот ...
сите 14 | | | веќе видена

Суарез останува без спонзор Суспендираниот уругвајски фудбалер Луис Суарез поради однесувањето на Мундијалот го загуби спонзорот, онлајн компанијата „888 ...
сите 159 | | | веќе видена

next