еРепортер

Хитлер со години планирал да урне авиони врз облакодерите на Њујорк Хитлер со години сонувал да го уништи Њујорк, пишува британскиот весник „Дејли меил“. ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонија и Хрватска потпишаа план за сорботка во областа на здравството и медицината Хрватскиот министер за здравство Ратко Остојиќ и неговиот македонски ...
сите 4 | | | веќе видена

Најмалку 10 лица загубија живот во студеното невреме во источниот дел на САД Снежно невреме што денеска го зафати атланскиот брег на САД, предизвика ...
сите 2 | | | веќе видена

Хелсиншки комитет: Човековите права во Македонија се влошуваат во медиумите, судството и делот на дискриминација Хелсиншкиот комитет на Македонија, ...
сите 22 | | | веќе видена

Завршија ископувањата на Кременица, неолитска населба во преспанскиот регион Завршија археолошките истражувања на локалитетот Кременица, кој се наоѓа во ...
сите 7 | | | веќе видена

Комерцијално известување : „Галичник“ - нови млечни производи на пазарот „Галичник“ е името на новите млечни производи на малопродажниот пазар. Овчо галичко ...
| | веќе видена

next