еРепортер

Драмски дела на Дејан Дуковски за прв пат ќе бидат изведени во Њујорк Драмските дела на Дејан Дуковски, “Изгубени Германци“ и “ММЕ кој прв почна”, за прв пат ...
сите 4 | | | веќе видена

Промоција на книгата „Соборните храмови во Македонија од времето на преродбата“ Во мултимедијалниот центар „Матица екслузив“ в среда (12 февруари) ќе биде ...
сите 18 | | | веќе видена

Комерцијална вест: ВВ Тиквеш со програма за промовирање на винската култура Винарската визба „Тиквеш“ лансираше вина со уникатни етикети кои им овозможуваат ...
сите 2 | | | веќе видена

Здружението „ЕДЕН“ започнува акција за вдомување бездомни животни Здружението за заштита на животните и животната средина „ЕДЕН“ од Скопје, денес започнува ...
сите 2 | | | веќе видена

ВИДЕО: Бродоломец кој повеќе од една година луташе низ океанот- Сакав да се убијам! Мексиканецот Хозе Салвадор Алваренга е бродоломец чиј брод минатата ...
сите 6 | | | веќе видена

Револуционерно откритие: Научници нашле лек за неизлечиви болести! Научниците успеаја да ги претворат клетките од човечка кожа во матични клетки. Техниката ...
сите 3 | | | веќе видена

Американците најлесно би му простиле на Бил Клинтон за Левински Речиси 20 години минати од аферата со Моника Левински, американскиот претседател Бил Клинтон ...
сите 26 | | | веќе видена

next