еРепортер

Девет години затвор за поранешниот хрватски премиер Иво Санадер Хрватската народна заедница (ХДЗ) и поранешниот лидер на таа партија Иво Санадер денеска се ...
сите 14 | | | веќе видена

Парламентот се самораспушти заради предвремените парламентарни избори Македонскиот парламент денеска се самораспушти пред одржувањето на предверемени ...
сите 171 | | | веќе видена

Шуга се шири низ Скопје Шуга се шири низ Скопје, предупредуваат од скопските амбуланти и Клиниката за дерматологија. Специјалистите за кожни болести ...
сите 11 | | | веќе видена

Ванковска останува во трката за потписи, демантирано нејзиното откажување Тимот на професор Билјана Ванковска денеска ја демнатираше веста дека таа ја ...
сите 5 | | | веќе видена

Шкотска: „Здраво, јас сум Владимир Путин и ова пиво не е за гејови“ Една шкотска пиварница лансираше пиво „што не е за гејови“, во знак на протест упатен на ...
сите 5 | | | веќе видена

ЕУ Парламентот реши: Незаконски стекнатите пари се враќаат во националните економии Следењето на тековите на незаконски стекнатите пари и заплената е можеби ...
| | веќе видена

Иванов прифати да учествува во трката за втор претседателски мандат Претседателот Ѓорге Иванов соопшти денеска дека ја прифаќа иницијативата за учество во ...
сите 42 | | | веќе видена

next