Загина тракторист во Kумановско

Жител од кумановското село Оризари загина кога се превртел со тракторот што го управувал, завчера во близина на кумановското село Алашевце. Според полицијата, во сообраќајната несреќа загинал А.Д.(45). Несреќата се случила околу 10.40 часот на шумскиот пат на речиси два километра на влез во селото Алашевце. Додека А.Д. управувал трактор, од засега непозната причина се превртел со возилото и ...

⇐ DailyДневник ⇒