Архива на вести за 12 Јули 2019

Тешка е борбата за образование на децата кои живеат во селото Хуои Ха во Виетнам. Родителите мораат да ги „пакуваат“ во пластични вреќи и потоа со нив пливаат ...
сите 8 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на Трција соопшти дека првата пратка компоненти на руските противвоздушни ракетни системи С-400 пристигнала денеска во Турција. ...
сите 117 | | | веќе видена

Припаниците на Управата за борба против тероризмот во албанската полиција, во Тирана, уапсија 34-годишен руски државјанин, баран со меѓународна потерница ...
сите 14 | | | веќе видена

Два дена после рзорното невреме во кое настрадаа седум лица на Халкидики, ситуацијата се стабилизира, се наведува во фејсабук групата „Грција инфо“. „На ...
сите 53 | | | веќе видена

На Фејсбук страницата на Националниот парк Маврово, утрово се појави фотографија од рис направена со помош на фотозамки. Фотографијата е направена во рамки на ...
сите 29 | | | веќе видена

Генералот Ратко Младиќ вчера од притворската едница во затворот Шевенинген бил префрлен во болница во Хаг, откако во текот на посета на неговите најблиски му ...
сите 49 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со новоименуваниот амбасадор на САД во Скопје, Кејт Мари Брнс, која му ги предаде копиите на ...
сите 98 | | | веќе видена

Ванеса Џорџ (49) од Плимонт, која медиумите ја квалификуваа како „најлош женски педофил“ во Британија, ќе биде пуштена од затвор откако го убедила одборот за ...
сите 5 | | | веќе видена

Околу 50 претставници на владините институции, министерствата, граѓанскиот и приватниот сектор, академијата и меѓународните организации се собраа денеска во ...
сите 5 | | | веќе видена

Шангајската стартап компанија Aiways сака да биде првиот кинески производител на автомобили кој ќе продава електрични возила во Европа. Презентацијата на ...
сите 8 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно ги лаже граѓаните на Република Македонија за да го испере сопствениот срам и криминал. Република Македонија и нејзината меѓународна ...
сите 60 | | | веќе видена