Правдико

Полицијата заплени марихуана вредна речиси 150.000 евра. Дрогата од Албанија преку Македонија требало да стигне во Грција, а организатор на криминалната група ...
сите 43 | | | веќе видена

Битолското Основно јавно обвинителство ќе поведе истражна постапка против 22-годишен битолчанец за кого постои сомнение дека извршил кривично дело разбојничка ...
сите 437 | | | веќе видена

Секторот за инспекциски работи на Општина Центар продолжува со контролите на гласноста во угостителските објекти во општина Центар. „По извршените мерења во ...
сите 38 | | | веќе видена

Или ќе го вратиме кредибилитетот на ЕУ на Балканот или ќе го изгубиме. И мислам дека ние навистина се потпираме на занаетот и мудроста на нашите словенечки ...
сите 102 | | | веќе видена

Со ослободителната пресуда за ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, и припадниците на „Алфи“ се остава впечаток дека начинот на апсење на Љубе Бошкоски е ...
сите 169 | | | веќе видена

Кривичниот суд ги ослободи од обвинение поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, и шестемина припадници на поранешната полициска единица „Алфа“ поради ...
сите 169 | | | веќе видена

Грчката полиција употреби солзавец и водни топови во Атина за да ја растера толпата што протестира против вакцинацијата против коронавирусот. Речиси 1.500 луѓе ...
сите 72 | | | веќе видена

Четириесет и шестгодишен ресенчанец е осомничен дека испраќал пораки во кои лажел дека на неколку локации во Охрид има поставено бомби. Против него е поднесена ...
сите 444 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, утре, 23 јули, ќе ги одликува Горан Стефановски, Зафир Хаџиманов и Ремзи Несими, постхумно, и Живко Мукаетов со Орден за ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред точно десет години масовниот убиец Андерс Брејвик уби 77 лица во Осло и на островот Утоја во Норвешка. Норвежанецот Брејвик ладнокрвно уби 69 млади луѓе, ...
сите 23 | | | веќе видена

Постапувањето со бесправно изградени објекти во Република Северна Македонија претходно е уредено со Законот за постапување со бесправно изградени објекти, а ...
сите 25 | | | веќе видена

До 30 октомври е рокот за продолжување на студентска стипендија, соопшти Министерството за образование и наука. Доставата на документите почнува на 1.10.2021. ...
сите 39 | | | веќе видена

next