Правдико

Во кривичниот суд во Скопје утрово треба да продолжи судењето за настаните од 27 април 2017 година. Според динамиката на судење, на денешното рочиште, ...
сите 151 | | | веќе видена

Австралискиот премиер Скот Морисон во емотивен говор во Парламентот денеска упати официјално „национално“ извинување кон децата жртви на сексуално насилство ...
сите 6 | | | веќе видена

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во соработка и со поддршка на Мисијата на ОБСЕ во Скопје организра правна дебата на тема „Фокус група од ...
сите 19 | | | веќе видена

СВР Скопје во соработка со Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи до Основно јавно обвинителство Скопје ...
сите 125 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави обвинителен предлог против новинарот Миленко Неделковски поради ширење расистички ...
сите 140 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи во Скопје поднесе кривична пријава против тројца скопјани, двајца на возраст од 19 години и еден на вораст од 20 години поради ...
сите 93 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи во Битола поднесе кривична пријава против 26-годишен битолчанец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
сите 36 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Кавадарци поднесе кривична пријава против 37-годишниот Г.Ч. поради постоење основи на сомнение за сторено ...
сите 94 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во Казнено-поправната установа „Идризово“ при извршен претрес на 27 -годишниот Е.Љ. од Скопје, лице кое издржувало затворска казна, ...
сите 7 | | | веќе видена

Вештото лице Неџат Муриќ, дипломиран форензичар во областа на балистиката, вработен во крим-техниката при МВР, на денешното рочиште за „Монструм“ ги произнесе ...
сите 82 | | | веќе видена

Денеска бевме сведоци дека случајот „Монструм“ не е монтиран од страна на МВР само со заштитениот сведок и автомобилот, туку и со извршеното вештачење за ...
сите 82 | | | веќе видена

next