Правдико

Поранешниот шеф на полицијата во главниот град на Перу, Лима, Раул Бејкер, беше уапсен под обвинение дека бил вклучен во синџирот на трговија со бебиња во ...
сите 9 | | | веќе видена

Врз основа на прецизни пресметки дојдов до тоа кој оператор на кој таргет му пристапил и колку пати во одреден временски период. Секој репродуцент мора барем ...
сите 66 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради постоење основано сомневање дека осомничениот ...
сите 86 | | | веќе видена

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар издаде Наредба за обдукција на телото на 17-годишна девојка која беше пронајдена синоќа во ...
сите 126 | | | веќе видена

о кривичниот суд во Скопје утрово продолжува судењето за предметот за масовното прислушување на СЈО, „Таргет-Тврдина“. Судијката Џенета Бектовиќ ги одложуваше ...
сите 102 | | | веќе видена

Две момчиња од Скопје завршија во притвор откако ја ограбиле бабата кај која изнајмиле соба во Охрид. Според полицијата, поради постоење основи на сомнение за ...
сите 11 | | | веќе видена

Претседателот на судечкиот совет кој го води случајот „Насилство во Центар“, Душан Јосифов, ги казни со илјада евра адвокатите на обвинетите кои не дојдоа на ...
сите 33 | | | веќе видена

Македонското здружение на млади правници (МЗМП) информира дека на ден 26.09.2018 година, во постапка поддржана од МЗМП во рамки на Проектот на УСАИД за заштита ...
сите 10 | | | веќе видена

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи на Република Македонија до Основното јавно обвинителство Скопје ...
сите 91 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска на почетокот од денешното судење за 27 април побара од судот да ја раздвои постапката за обвинетиот Сашко Марковски, кој е отсутен ...
сите 98 | | | веќе видена

next