Правдико

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против четири лица што се товарат дека ги злоупотребиле службената положба и овластувањето. Од ...
сите 3 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата ќе истражува непотизам во последните вработувања на лицата блиски до некои од функционерите. Претседателката на ...
сите 72 | | | веќе видена

Полицијата открила пакети со лекови во багажник на автомобил на косовски државјанин кој бил запрен на обиколницата во Скопје кај Радишани. Според информациите ...
сите 16 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против четири лица на кои им се става на товар дека сториле кривично дело – Злоупотреба на ...
сите 42 | | | веќе видена

Со измените на Законот за електронските комуникации од декември 2017 година, се посочува дека еден од приоритетите во правец на реформите усвоени од страна на ...
сите 11 | | | веќе видена

Со Законот за регистрирање на готовински плаќања се уредува воведување и користење на фискален систем на опрема за регистрирање на готовински плаќања. Со ...
сите 39 | | | веќе видена

Владата на кантонот Сараево објави дека ќе се додели награда од над 25 илјади евра за информација во врска со избеганиот опасен убиец по кој се трага веќе осум ...
сите 26 | | | веќе видена

На денешното судење за предметот на СЈО – „Таргет-Тврдина“ сведочеше вториот сведок на Обвинителството, Звонко Костовски, инженерот во УБК, кој ги извади ...
сите 15 | | | веќе видена

Месечниот извештај за состојбата со човековите права во Република Македонија за јануари 2019 година опфаќа теми од областите: судство, дискриминација, семејно ...
сите 5 | | | веќе видена

Владата денеска на седница, по барање на Собранието, треба да даде мислење за Предлог-законот за престанување на важење на Законот за трговија на зелени ...
сите 28 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против две лица за сторено кривично дело изнуда поради тоа што во скопски трговски центар на 14 декември ...
| | веќе видена

next