Правдико

Полицијата во Барселона соопшти дека во центарот на градот е во тек масовна рација во диво вселени станови што се користат за трговија со луѓе и конзумирање на ...
сите 4 | | | веќе видена

Русија, Велика Британија, Кина, САД и Франција во заедничката изјава во понеделникот истакнаа дека се противат на договорот за забрана на нуклеарно оружје и ...
сите 19 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција отвори предмет во врска со доделувањето на концесијата за центрите за дијализа во ...
сите 55 | | | веќе видена

Со предлог-законот за амнестија, ВМРО-ДПМНЕ бара лицата осомничени, обвинети или осудени за собраниските настани од 27 април 2017 година да се осободат од ...
сите 67 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, согласно член 272 од Законот за кривична постапка, отвори предмет по допрен глас ...
сите 56 | | | веќе видена

Германската компанија за производство на кабли во автомобилската индустрија, Кромберг & Шуберт ДООЕЛ Битола, повторно организира отворен ден, со обезбеден ...
сите 4 | | | веќе видена

Мрежата за заштита од дискриминација ја осудува дискриминаторската пракса на Portofino Osteria and Bar со ограничување на пристапот до ресторанот на жени кои ...
сите 6 | | | веќе видена

Руската Федерална служба за безбедност соопшти дека уапсила еден човек кој носел злато во вредност од половина милион долари во својот ранец во регионот ...
сите 7 | | | веќе видена

Со важечкиот Закон за прекинување на бременоста („Службен весник на Република Македонија“ бр. 87/2013, 164/2013, 144/2014 и 149/2015 се уредуваат условите под ...
сите 30 | | | веќе видена

Адвокатската комора на РМ на 24.10.2018 година достави реакција до Собранието на Република Македонија – претседател на Собрание г-дин Талат Џафери, Законодавно ...
сите 5 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка за едно лице за сторено кривично дело Разбојништво од чл. 237 ст.1 од ...
сите 26 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против Ш.И(27) од с.Грчец поради основано ...
сите 126 | | | веќе видена

Полицијата од Свети Николе поднесе кривична пријава против 35-годишниот А.Д. и 47-годишниот С.А. од истиот град за сторено кривично дело злоупотреба на ...
сите 5 | | | веќе видена

Насилен инцидент се случил во ресторан на бензиска пумпа на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод, на 25. месецов. Како што информираат од МВР, по ...
сите 24 | | | веќе видена

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против 61-годишник од тетовското село Џепчиште за сторени кривични дела загрозување со опасно орудие при тепачка ...
сите 8 | | | веќе видена

Експремиерот Никола Груевски доби упатен акт да се јави во затворот во Шуто Оризари. Според актот, Груевски треба најдоцна до 8 ноември да се јави во затворот, ...
сите 176 | | | веќе видена

next