Правдико

Во текот на вчерашниот ден на граничниот премин „Табановце“ и на Скопскиот аеродром биле уапсени две лица барани од страна на полицијата. Едното лице се ...
сите 11 | | | веќе видена

Левица поднесе иницијатива до Уставниот суд за оценување на уставноста и законитоста на одлуката за распишување референдум, со која бараат нејзино поништување. ...
сите 14 | | | веќе видена

Петстотини и деведесет и пет илјади евра или 36.634.675 денари е оштетен буџетот од страна на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, и ...
сите 115 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство влезе во Општина Аеродром. По краток увид, специјалните истражители ја одзеле сета документација водена во периодот додека ...
сите 13 | | | веќе видена

Дваjца цариници се уапсени поради кражба на хероин во Малезија. Како што соопштуваат надлежните, исчезнале седум кутии полни со дрога. Полицијата не соопштува ...
сите 4 | | | веќе видена

Синоќа околу 22 часот избил пожар во Казнено-поправната установа Охрид, при што опожарени биле две простории. Од Министерството за внатрешни работи соопштија ...
сите 67 | | | веќе видена

Непознато лице во Гостивар испукало проектил од огнено оружје кое завршило на подот помеѓу две возила од Итната медицинска помош во кругот на Медицинскиот ...
сите 39 | | | веќе видена

Со Предлог законот за дополнување на Законот за превоз во патниот сообраќај, се врши уредување на начинот на остварување на правото на бесплатен превоз на ...
сите 9 | | | веќе видена

Струмичката полиција до ОЈО Радовиш поднесе кривична пријава против пет лица на возраст од 23 до 40 години, поради сомнеж дека сториле 14 кривични дела на ...
сите 145 | | | веќе видена

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Т.К.(39) од село Лескоец, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,злоупотреба на ...
сите 99 | | | веќе видена

По одржувањето на првата седница на новиот состав, Државната изборна комисија преку соопштение упати повик до граѓаните дека во пресрет на претстојниот ...
сите 180 | | | веќе видена

next