Правдико

Специјалното јавно обвинителство поднесе жалба на одлуката на Основен суд Скопје 1 – Скопје за одредување мерка претпазливост за тројцата осмничени од новиот ...
сите 76 | | | веќе видена

Вкупно 103 СМС пораки кои биле разменети меѓу поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот министер за финансии Зоран Ставрески во ...
сите 28 | | | веќе видена

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во соработка со Европскиот институт за јавна администрација (ЕИПА) организираат дводневно советување на ...
сите 5 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за сторено кривично дело – Неовластено производство и ...
сите 53 | | | веќе видена

Професор од Универзитетот „Флорида“ апелира да се ослободи студентката што беше приведена во Израел. Американската студентка Лара Алкасем беше приведена кога ...
сите 14 | | | веќе видена

Полицијата во германскиот град Минхен поднесе обвинение за физички напад против еден 42-годишен маж кој на железничката станица „Хакербруке“ удрил мигрант што ...
сите 2 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, издаде решение за стопирање на изградба на зграда кај „Мајчин дом“. Тој рече дека за петок е закажана ...
сите 96 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ нападите на толпата граѓани во општина Центар на седницата која се одржа на 7 и 10 јуни 2013 година на чија ...
сите 38 | | | веќе видена

По сеофатна истражна постапка и прибирање на доказен материјал, надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство – Прилеп до Основниот суд – Прилеп поднесе ...
сите 40 | | | веќе видена

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 66-годишник од гостиварското село Добридол поради сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“. ...
сите 110 | | | веќе видена

next