Правдико

Уште едно лице вработено во Царинската управа, поточно во Секторот за контрола и истраги било во посета на осудениот бегалец, Никола Груевски, кој доби азил во ...
сите 31 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство поднесе обвинителен предлог против таткото и неговите синови кои во септември годинава нападнаа полициски службеници во Шуто ...
сите 6 | | | веќе видена

Судечкиот совет кој го води случајот за убиството на 20-годишниот Никола Саздовски, на чело со претседателката Даниела Алексовска, го одби барањето на ...
сите 14 | | | веќе видена

Оперскиот пејач Игор Дуловски, еден од организаторите на протестите „За заедничка Македонија” кој е обвинет за случувањата за време на крвавиот четврток, на ...
сите 310 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство и по четири месеци од прибирање на документацијата по пријава од инспекторите на МВР а која се однесува на сомнежи за незаконски ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд денеска со изведување на материјални докази продолжи судење за смртта на 20-годишниот член на навивачката група „Комити“, Никола Саздовски. ...
сите 32 | | | веќе видена

Ротаракт клуб Широк Сокак, Битола е клуб на млади лидери на возраст од 18 до 30 години и постои од неговото официјално формирање на 31 октомври 2014 година. Од ...
сите 6 | | | веќе видена

Во изминатите две години Хелсиншкиот комитет за човекови права регистрираше голем број случаи во кои работодавачите на своите вработени не им исплатија или пак ...
сите 16 | | | веќе видена

Во Барселона се зајакнати безбедносните мерки по предупредувањата на САД за можни терористички напади во вториот по големина град во Шпанија за време на ...
сите 15 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент издаде предупредување до туристите кои планираат да патуваат во Барселона, Шпанија, во текот на празниците дека е зголемен ...
сите 16 | | | веќе видена

Министерството за информатичко општество и администрација денеска го промовира новиот портал за отворени податоци . Во моментов се објавени 111 податочни ...
сите 12 | | | веќе видена

Вкупно 38 обвинети и осудени лица за настаните од 27 април во Собранието поднеле барање до кривичниот суд за амнестија, потврдија од Основниот суд Скопје 1 за ...
сите 345 | | | веќе видена

next