Правдико

По барање на СЈО, судија на претходна постапка на Основен суд Скопје 1 – Скопје донесе решение со кое е изречена привремена мерка за обезбедување на имот во ...
сите 68 | | | веќе видена

Министерство за образование и наука подготвува текст за изменување и дополнување на Законот за студентскиот стандард со ктреба да се врши изменување и ...
сите 5 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица од деветмината кои се гонат ...
сите 79 | | | веќе видена

Оперативно-техничката агенција (ОТА) почна со работа, надлежните најавуваат дека ќе се овозможи повеќестепена контрола над следените комуникации. ,,Денеска сум ...
сите 9 | | | веќе видена

Одложено е рочиштето за случајот „Тендери“ на СЈО, кое денеска требаше да се одржи во кривичниот суд во Скопје. Одложувањето е поради службено отсуство на ...
сите 26 | | | веќе видена

На втората снимка пуштена на денешното рочиште за случајот „Тортура“ може да се види како оштетениот во случајот, Љубе Бошкоски, повторно е донесен на ...
сите 23 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело – Неовластено ...
сите 79 | | | веќе видена

На 31.10.2018 година околу 18.30 часот во ПС Куманово било пријавено дека на улица Тоде Мендол во близина на маркет “Арди” по претходно настаната тепачка ...
сите 77 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден по издадена судска наредба, а во присуство на надлежниот јавен обвинител е извршен претрес на објекти сопственост на осомничениот. ...
сите 84 | | | веќе видена

Реформата на паричните надоместоци заради обезбедување на социјалната сигурност на материјално необезбедените лица оцени потребата за посебна заштита на ...
сите 54 | | | веќе видена

Користете ги даночните услуги на „Мобилните даночни шалтери“. Со трите специјално опремени комбиња, даночниците секој месец ги посетуваат населените места каде ...
сите 25 | | | веќе видена

Уставниот суд денес ќе ја оценува законитоста на планот во Аеродром со кој е предвидена деветкатницата пред „Мајчин дом“. Одлуката за донесување на деталниот ...
сите 113 | | | веќе видена

Кривичниот суд го одложи судењето за насилствата во Собранието од 27 април минатата година, кое требаше да се одржи денеска. Одложувањето е поради влошена ...
сите 90 | | | веќе видена

next