Правдико

Поради потребата од прецизирање и појаснување на одредени одредби, се предлагаат измени и дополнувања во Законот за данокот на додадена вредност. Исто така, се ...
сите 30 | | | веќе видена

Со 8 гласа „за“ и еден „воздржан“, Комисијата за политички систем ја прифати иницијативата на Тодор Петров за собирање потписи за распишување нов референдум за ...
сите 26 | | | веќе видена

Судијата Осман Шабани од одделот на кривичниот суд за организиран криминал ќе го суди првото обвинениет за случајот „Талир“ на СЈО, информираа од кривичниот ...
сите 95 | | | веќе видена

Единица за недозволена трговија при секторот за внатрешни работи во Скопје поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство – Скопје против ...
сите 84 | | | веќе видена

Судот го одобри обвинението за случајот „Талир“ во кој поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ексгенералниот секретар на Владата, Кирил Божиновски, ...
сите 32 | | | веќе видена

Од второто тримесечје годинава граѓаните ќе можат да си го следат својот предмет за приватизација на градежното место од дома, информираат од Кабинетот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден на граничниот премин Долно Блаце од страна на надлежните било приведено едно лице на возраст од 26 години, со иницијали А.С., за кое ...
сите 107 | | | веќе видена

Македонските пратеници денеска би требало да расправаат за уставните измени за промена на името на државата, додека премиерот Зоран Заев се обидува да најде ...
сите 18 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци денеска до Основниот суд Неготино поднесе Обвинителен предлог против обвинетиот, со кој го ...
сите 22 | | | веќе видена

Годинава ќе стартува регистарот на вистински сопственици со кој ќе се евидентираат физичките лица, сопственици на правни субјекти кои ги поседуваат или ...
сите 17 | | | веќе видена

Седницата за уставните измени продолжува денеска во 13 часот откако вчера претседателот на Собранието Талат Џафери ја прекина седницата по говорот на премиерот ...
сите 203 | | | веќе видена

next