Правдико

Овој закон ги утврдува компетентните власти, нивните надлежности, односно процесот на признавање на професионалните квалификации во Република Македонија, ...
сите 2 | | | веќе видена

Во говорот по повод 100 дена од неговата Влада, шпанскиот премиер Педро Санчез рече дека ќе инсистира за укинување на имунитетот на пратениците и на лица на ...
сите 9 | | | веќе видена

Највисокиот суд во Романија одобри денеска референдум што би можел да го промени уставот со цел експлицитно да биде наведено дека бракот е заедница помеѓу маж ...
сите 16 | | | веќе видена

Во кривичниот суд во Скопје, повторно, од почеток почна судењето за случајот „Шпион“, кое го застапува специјалното јавно обвинителство. Во предметот првично ...
сите 49 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје почна истрага постапка против едно лице за неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или ...
сите 90 | | | веќе видена

Од Министерството за внатрешни работи излегоа со официјално соопштение во врска со случајот со актерката Ирена Ристиќ во кое се вели дека синоќа околу еден ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерот Оливер Спасовски на денешното отворање на Канцеларијата за превенција во рамки на Полициската станица Гази Баба рече дека тоа е уште еден доказ за ...
сите 30 | | | веќе видена

Момчето што прободе четири лица во нападот со два ножа во австрискиот главен град Виена на 7 март беше осуден на доживотен затвор во четвртокот, пренесува ...
сите 5 | | | веќе видена

„Твој став – твое право“ е слоганот со кој од утре Државната изборна комисија ќе почне кампања за информирање на граѓаните за референдумот, кој ќе се одржи на ...
сите 43 | | | веќе видена

next