Правдико

Одновното јавно обвинителство Струмица денеска поднесе Обвинителен предлог против мајка и ќерка од Струмица на возраст од 56 и 35 години, поради основано ...
сите 541 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против три лица, државјани на Руската Федерација, за кривично дело – Тешка кражба од член 236 ...
сите 3 | | | веќе видена

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“, ОВР Кичево поднесе кривична ...
сите 569 | | | веќе видена

Согласно чл.125 од Уставот на Република С.Македонија, вонредна состојба настанува кога ќе настанат големи природни непогоди или епидемии. Постоењето на ...
сите 258 | | | веќе видена

Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска, министерот за економија Крешник Бектеши, министерката за финансии Нина Ангеловска и гувернерката на народна ...
сите 371 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар до Основниот суд Гостивар поднесе Предлог за издавање казнен налог против управител на правно лице – угостителски ...
сите 545 | | | веќе видена

Советот на Народната банка одржа вонредна седница на која во согласност со своите надлежности донесе неколку одлуки заради ублажување на потенцијалните ...
сите 326 | | | веќе видена

Триесетгодишен вработен во Управата за водење на матичните книги, во матичното подрачје Бутел и Чаир, како помлад референт-матичар, со туѓа платежна картичка ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи од утре во функција ги става бесплатната телефонската линија 080000201 и имејлот mvrinformaciiuslugi@moi.gov.mk, каде што ...
сите 6 | | | веќе видена

Заради заштита на здравјето да се намали употребата на денарската и девизната готовина, порача Народната банка. „Со оглед на тоа што готовината се смета за ...
сите 74 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче на последната прес-конференција посочи дека очекува согласно податоците од веќе заболените лица, бројот на заболени да ...
сите 613 | | | веќе видена

Судскиот совет на Република Северна Македонија на 336-та седница одржана на ден 17.03.2020 година, ја донесе следната: О Д Л У К А За постапување на судовите ...
сите 103 | | | веќе видена

next