Правдико

Министерство за финансии подготвува текст на измени и дополнувањата со коие се очекува намалување на даночната евазија од даночните обврзници и подобра наплата ...
сите 15 | | | веќе видена

Во Република Македонија согласно Законот за државните награди се доделуваат државни награди со кои се оддава општествено признание за особено значајни ...
сите 57 | | | веќе видена

Со сослушување на вешти лица од МВР кои вршеле анализи и испитувања на неколку предметни возила, денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за ...
сите 39 | | | веќе видена

На регионалнот пат Тетово-Скопје, пред влезот во Ново Село, во попладневните часови на 11 ноември, полициски службеници од Тетово запреле автомобил „опел ...
сите 38 | | | веќе видена

Изминатиот викенд во Тетово и Штип беа спроведени засилени акциски контроли за возачи што управуваат возила под дејство на алкохол, соопшти Министерството за ...
сите 86 | | | веќе видена

Судот соопшти дека денеска добиле известување од затворот во „Шуто Оризари“ оти експремиерот Никола Груевски не се јавил за издржување на затворската казна. Од ...
сите 92 | | | веќе видена

На 11-ти ноември оваа година, околу 19 часот, на зелениот граничен појас во близина на граничниот премин Ќафасан, граничната полиција Регионален центар Запад, ...
сите 37 | | | веќе видена

Комисијата за уставни прашања викендов го усвои и четвртиот нацрт амандман со што заврши расправата по нацрт-амандманите на Уставот согласно Договорот од ...
сите 85 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против едно лице на возраст од 44 години, поради постоење основано сомневање дека ...
сите 87 | | | веќе видена

Со Закон за материјално обезбедување на невработените лица поради приватизацијата на претпријатијата со доминантна сопственост на државата, се уредуваат ...
сите 5 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против 61-годишен битолчанец поради постоење основи на ...
сите 100 | | | веќе видена

next