Правдико

Министерството за внатрешни работи во соработка со Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата денеска почна кампања „Летувај, не летај“ со ...
сите 98 | | | веќе видена

Кривична пријава против триесет и двегодишен скопјанец, поради основи на сомнение дека во временскиот период од месец мај, јуни и јули годинава сторил кривичнo ...
сите 15 | | | веќе видена

Министерката за правда, Рената Дескоска, денеска се сретна со амбасадорот на Сојузна Република Германија во Македонија, Томас Герберих, придружуван од Штефан ...
сите 8 | | | веќе видена

Маж со своето возило се обидел да ги прегази полициските службеници кои го стопирале на улицата „Ангел Винички“ во Виница. „На даден знак со „стоп палка“ на ...
сите 11 | | | веќе видена

Основниот суд Скопје 2 повторно ќе треба да одлучува дали Владата треба да ѝ ги плати фактурите за сервисирање на климатизацијата по раскинувањето на договорот ...
сите 38 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство од Струмица до судот достави обвинение против пет лица за сторено кривично дело „криумчарење“. До судот во Струмица доставен е и ...
сите 51 | | | веќе видена

Организацијата за безбедност и соработка на Европа (ОБСЕ) во Приштина ги повика косовските инстутуции да го решат случајот со убиството на еден од српските ...
сите 31 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев за утре најави лидерска средба. Средбата на која ќе се разговара околу деталите за референдумот се очекува да се случува во попладневните ...
сите 203 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлуки со кои започнува скрининг процесот за подготовка за почеток на пристапните преговори со ЕУ. За главен преговарач е ...
сите 55 | | | веќе видена

Германија денеска го депортира поранешниот телохранител на убиениот лидер на Ал каеда, Осама бин Ладен, во родниот Тунис. Сами А. е депортиран со чартер-лет во ...
сите 3 | | | веќе видена

next