Правдико

Хелсиншкиот комитет оваа година ја оддржува 37-тата школа за човекови права за млади. Оваа година, школата е во вид на напредна академија за човекови права за ...
сите 17 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, утрово се појави на распит во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Тој не влезе ...
сите 100 | | | веќе видена

Царинските служби во пристаништето Фрипорт на Малта по само неколку дена, повторно запленија поголемо количество кокаин чија крајна дестинација требало да биде ...
сите 43 | | | веќе видена

По спроведување сеопфатно проучување на добиената документација и известувањата од надлежните органи во врска со наводна трговија со здрави новороденчиња, ...
сите 38 | | | веќе видена

Судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство продолжува на 23-ти април, откако денешното рочиште се одложи поради отсуство на судијата ...
сите 152 | | | веќе видена

Кривичниот совет на скопска единица по барање на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција му го продолжи 30-дневниот притвор на Тони ...
сите 38 | | | веќе видена

Амбасадорот на Шведска, Матс Стафансон, денеска се сретна со специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и нејзините соработници. Стафансон пренесе дека ...
сите 59 | | | веќе видена

Едно лице е рането во обид насилно да влезе во касарната „Гоце Делчев“. Војникот што бил на стража, постапувајќи според пропишаните процедури и постапки, рано ...
сите 5 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно 19-годишно лице, како и против тројца малолетници на возраст од 17 години, за кои постои ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство по барање на Јавното претпријатие „Национални шуми“ ја укинува забраната за движење во шуми, која ...
сите 119 | | | веќе видена

Скопското јавно Обвинителство што ја води истрагата за несреќата кај Ласкарци побарало од судот да им бидат продолжени притворот и куќниот притвор на ...
сите 6 | | | веќе видена

Шведското обвинителство размислува за повторно отворање на истрагата почната врз основа на тврдењето на една жена дека била сексуално нападната од основачот на ...
сите 425 | | | веќе видена

На 26 септември лани, Граѓанскиот суд во Скопје вторпат ги уважи тужбите на лидерот на ДУИ, Али Ахмети, и поранешниот вицепремиер Муса Џафери за сведочењето на ...
сите 4 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје пред Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари за кривично дело – Запуштање и ...
сите 2 | | | веќе видена

next