Правдико

На 20 ноември, 2018 година во х. „ТЦЦ Гранд Плаза“ во Скопје ќе се одржи обука на тема „Развивање на основните техники и вештини во поглед на градењето на ...
| | веќе видена

На 26 октомври , 2018 година во х. „ТЦЦ Гранд Плаза“ во Скопје ќе се одржи обука на тема „Развивање на вештини кај одбраната за фазата обвинение како составен ...
сите 6 | | | веќе видена

На 24 октомври 2018 година во х. „ТЦЦ Гранд Плаза“ во Скопје ќе се одржи обука на тема „Развивање на вештини на одбраната за предистражната кривична постапка“. ...
сите 6 | | | веќе видена

Адвокатска комора на Република Македонија, во рамки на соработката со Советот на Европа под проектот „Зајакнување на судската експертиза за слободата на ...
сите 6 | | | веќе видена

Судскиот совет на РМ, во рамки на својата надлежност за обезбедување независност на судството, треба да иницира и да води процес на активности со цел да се ...
сите 5 | | | веќе видена

Мониторинг извештајот за работата на Судскиот совет на РМ, во период од јуни 2018 до септември 2018 година, е изработен во рамки на проектот „Акција за ...
сите 5 | | | веќе видена

Со објавувањето на електронската верзија, билтенот станува достапен до сите заинтересирани читатели. Покрај тоа, македонските судски службеници го добиваат и ...
сите 8 | | | веќе видена

Судот му определи 30-дневен притвор на осомничениот Ф.С. за убиството на фудбалерот Мартин Јанушев, што се случи во ноември минатата година. Полицијата сè уште ...
сите 20 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во раните утрински часови во канцелеријата на „Брза пошта“ на булеварот „Јане Сандански“ во Скопје засега непознат сторител извршил ...
сите 32 | | | веќе видена

Во тетовската полиција вчера (16 октомври) било пријавено дека 33-годишник од тетовското село Сараќино од автомобил „голф“ со тетовски регистарски ознаки, со ...
сите 175 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи во Струга поднесе кривична пријава против 25-годишениот К.Б. од село Велешта, Струшко, поради постоење ...
сите 63 | | | веќе видена

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 47-годишен жител од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба”. „Во јули 2018 ...
сите 64 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден, 16.10.2018 година, во попладневните часови, Адвокатската комора на Република Македонија доби известување од група адвокати ...
сите 94 | | | веќе видена

next